Fanı Olmayan Ekran Kartının Isınma Sorunu

Yusuf Kaya14

Hectopat
Yer
Ankara,Çankaya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim eski bir ekran kartım var. 1GB 128 bit ekran kartımın fanı bozulmuştu ve benim haberim olmamıştı, ekran kartım yanmıştı ama herhalde. :D Yani görüntü vermiyordu. Bende o ekran kartını aldım fanını söktüm, PC'ye taktım düzgün bir şekilde bilgisayarımın markası yazdı ve "no signal" dedi ve görüntü gitti. Ekran kartımın işlemcisine deydim ve elim yandı, yani çok sıcaktı. :D Sonra bende ekran kartına iyice baktım RAM'lerin üzerinde demirler vardı. Onlar termal macunla RAM'leri soğutmak için oradaydı ve onları aldım. Fan bozuk olduğu için işlemciye koydum, hemen hemen fan gibi olmasa da soğutacaktı galiba. :) Sonra tekrar PC'ye taktım açtım bu sefer Windows 8'de bir şey dönüyor ya oraya kadar geldi ve yine "no signal" yazdı ve kapandı. Bu sorunu çözebilir miyiz?

Fotoğraf1391.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartları için satılan fanlardan alman gerekiyor. Ekran kartı maksimum sıcaklık değerini aştığı için sistemi açmıyor. Bu şekilde zorlaman ekran kartını bozabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı