Ekran Kartının Fazla Isınma Sorunu

Rames Player

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım, ekran kartım Asus Strix ekran kartı modelini hatırlamıyorum ama sınırlı üretim bir ekran kartı. Kasamda 3 önde 1 arkada olmak üzere 4 tane fan var, ancak örneğin Fortnite oynarken FPS'i 60 ile sınırlarsam ekran kartı 80 derece, FPS'i sınırsız yaparsam 95 derecelere çıkıyor ve hiç bir şey açık değilken 45 ile 60 arasında değişiyor. Sorun neyle alakalı olabilir söyler misiniz? Kasamdaki fanların önünde cam var acaba o yüzden mi oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı modelini belirtmediğin için emin olmamakla birlikte ekran kartın arızalı gibi geldi. Eğer eski nesil bir ekran kartı ise belki normaldir o değerleri görmesi ama yeni nesil bir ekran kartı ise sıkıntılı biraz. Ayrıca kasanın içine istediğin kadar fan tak pek bir şey değişeceğini sanmıyorum, en iyi ihtimalle 4-5 derece oynar. Yani kasanın içinde ki fan ile pek ilgisi yok o ısınmanın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı