Fanı temizledikten sonra PC kapanıyor

Sqami

Centipat
Daha fazla  
Merhaba benim bilgisayrım markası Lenovo Ideapad Z510 bilgisayarımda 6 ay önce ısınma problemi vardı. Bilgisayrcıya veridk termal macunu yeniledi fanı temizledi. Geri verdi üstüne temiz format attı nedeni bilinmeden :D aldım oyunlarımı yükledim. Sonra gel zman git zaman okul açılmadan 1 hafta önce bilgisayar oyunda girince bazen 4 saat bazen 1 saat bazen ise 1 dk bile oynatmamaya başladı tekrara termal macun degiştirdik. Ama nafile harddisk deiştirdik kendisinin veridyle duruyordu 240 GB SS taktırdık sonra batarya deiştirdik en sonda geldik eve gene sonuc aynı. Sonra ben bilgisayarla odama geçtim dedim ki ben bu bilgisyara yapmaya çalışıpda yapamayanlara bir girdim. Oh dedim. Sanki olmuscasına sevindim ama bilgisayara bakınca üzülüyorum. Sadece Google filim izlereken sıkıntı yok ama oyuna girince tık gidiyor.

( GT 740M ekran kartı var. )
1575720937364.png
1575721019359.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan dönüyor değil mi ?

Oyuna girdiğinizde MSI Afterburner ile kullanımları ve sıcaklıkları atar mısınız ?

Sıcaklık boşta fena değil gibi ama yükte 100 derece olup kapanıyorsa bunu bilemem.

Bir de bilgisayarcınız 10 senelik macundan kötü performans veren 5-20 liralık macunlardan sürmüş olabilir. 15 liralık macun ile 95 derece olan işlemcim şimdi kaliteli macun sürünce yük testinde bile 75 dereceyi zor görüyor.

Fan dönüyor değil mi ?

Oyuna girdiğinizde MSI Afterburner ile kullanımları ve sıcaklıkları atar mısınız ?

Sıcaklık boşta fena değil gibi ama yükte 100 derece olup kapanıyorsa bunu bilemem.

Bir de bilgisayarcınız 10 senelik macundan kötü performans veren 5-20 liralık macunlardan sürmüş olabilir. 15 liralık macun ile 95 derece olan işlemcim şimdi kaliteli macun sürünce yük testinde bile 75 dereceyi zor görüyor.
kusura bakmayın ss atamadım ama cpu 63 gpu 59 ken gitti pubg lite oyunu açtım test ettim ( fan saglam dönuyor)

O zaman sorunun sıcaklıkla uzaktan yakından alakası yok cihaz baya serin çalışıyor 😀

Bilgisayar şarja takılı değilken kapanıyorsa bir de şarjdayken oynamayı deneyin derim. Batarya ile sistemi yüke sokmak da kapanmaya neden olabiliyor.

Her iki türlü de kapanıyorsa ve formatla da düzelmiyorsa termal macun değişimi sırasında anakart veya başka bir bileşende bir problem meydana gelmiş olabilir.

O zaman sorunun sıcaklıkla uzaktan yakından alakası yok cihaz baya serin çalışıyor 😀

Bilgisayar şarja takılı değilken kapanıyorsa bir de şarjdayken oynamayı deneyin derim. Batarya ile sistemi yüke sokmak da kapanmaya neden olabiliyor.

Her iki türlü de kapanıyorsa ve formatla da düzelmiyorsa termal macun değişimi sırasında anakart veya başka bir bileşende bir problem meydana gelmiş olabilir.
format sırasında kapanırsa ne yapmam lazımdır ???

ve windosw 10 olarak devam mı edeyim yoksa işletim sistemini düşüreyim mi ??

reis suan bi yük testine soktum şarjdan cıkartarak en fazla 63 gördu en az 56-59 arası gezdi ondan sonra direk şarja taktım gitti tekrardan şarjdan cıkartım oyuna soktum kapanma olmadı şimdi tekrardan şarj takarak oynicam kapanırsa yaarım
1575739306086.png

Son düzenleme:
Sistem şarjdayken işlemci ve ekran kartı hızları daha fazla olur. Bu yüzden şarjda değilken kapanmıyor olabilir. Şarjda iken yine kapanırsa bir de güç yönetiminden "Pil Tasarrufu" modunu seçerek şarjdayken oyun oynar mısınız ?

Sistem şarjdayken işlemci ve ekran kartı hızları daha fazla olur. Bu yüzden şarjda değilken kapanmıyor olabilir. Şarjda iken yine kapanırsa bir de güç yönetiminden "Pil Tasarrufu" modunu seçerek şarjdayken oyun oynar mısınız ?
suanda dengelide ve cs go oynarken kapanmadı 25 dk oldu discord filan açıktı iyice yüklendim ve kapanmadı suanlık sıkıntı yok gibi gözukuyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı