Çözüldü Fanlar çalışıyor ama bilgisayara ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yavuzbvb

Decapat
Fanlar çalışıyor ancak ekran gelmiyor. Bilgisayarım normalde açınca fanlar hızlı döner, ekran gelince yavaşlardı. Şu an hızlı dönüyor. BIOS ekranı bile gelmiyor. RAM'leri çıkardım. Slotunu değiştirdim. Silgiyle sildim ama düzelmedi.

Çözüm
Başka bir ekran kartıyla deneyin, iGPU varsa iGPU ile deneyin.(iGPU dahili ekran kartıdır. Anakartta VGA/DP slot varsa takıp oraya deneyin.)

Ekran kartım yok onboard kullanıyorum.
Kasanın güç bağlantısını kestikten sonra BIOS pilini çıkartıp 1 dakika sonra geri takıp dener misin?

Sorun çözüldü teşekkür ederim.
Pili çıkardım taktım 5 dk civarı bekledim düzeldi.
Fanlar çalışıyor ancak ekran gelmiyor. Bilgisayarım normalde açınca fanlar hızlı döner, ekran gelince yavaşlardı. Şu an hızlı dönüyor. BIOS ekranı bile gelmiyor. RAM'leri çıkardım. Slotunu değiştirdim. Silgiyle sildim ama düzelmedi.
Başka bir ekran kartıyla deneyin, iGPU varsa iGPU ile deneyin.(iGPU dahili ekran kartıdır. Anakartta VGA/DP slot varsa takıp oraya deneyin.)

Kasanın güç bağlantısını kestikten sonra BIOS pilini çıkartıp 1 dakika sonra geri takıp dener misin?

Bilgisayarın bütün bileşenlerini çıkarın. PSU, RAM, ekran kartı, işlemci, işlemci fanı. Termal macun yenileyin. Ve bütün bileşenleri temizleyin. 30dk falan bekledikten sonra tekrar deneyin.

Ekran kartım yok onboard kullanıyorum.

Sorun çözüldü teşekkür ederim.
Pili çıkardım taktım 5 dk civarı bekledim düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı