Fanlar çok hızlı dönüyor

mustafa ejder

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni aldım (parça parça düzüldü) sıvı soğutucunun fanları çok hızlı dönüyor ve gereksiz ses yapıyor bilgisayarı açtığımda tüm fanlar dönüyor fakat aynı hızda kalıyor düşmüyor. Daha ısınmadan bu kadar hızlı çalışmasını nasıl engelleyebilirim ve bu kadar hızlı çalışması bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanların anakarta bağlı ise anakartın uygulaması ile ayar yapabilirsin ama fanla PSU'ya bağlı ise kontrol edemezsin.

Bilgisayarı yeni aldım (parça parça düzüldü) sıvı soğutucunun fanları çok hızlı dönüyor ve gereksiz ses yapıyor bilgisayarı açtığımda tüm fanlar dönüyor fakat aynı hızda kalıyor düşmüyor. Daha ısınmadan bu kadar hızlı çalışmasını nasıl engelleyebilirim ve bu kadar hızlı çalışması bir sorun olur mu?

Fan kablosu CPU_FAN kısmına mı bağlı bir bakın.

Montaj yapılırken ben yanındaydım ve direk kablolarını arka kısma attılar PSU'dan gelen kabloya birleştirdiler bu kabloyu anakarta takmadan yavaşlatamıyor muyum?

Onun iki kablosu olması lazım. Birini arkadan PSU'ya takabilir ama diğerini CPU fan yazan yere takması lazım o nasıl montaj öyle?

Geri
Yukarı