Fanlar güç kaynağına mı anakarta mı bağlanır?

KALE17

Centipat
Corsair Carbide Serisi SPEC-05 550W 80+ kasam ve Gigabyte B450M H 3600MHz anakartım var. Fan takma işlemini nasıl yapmam gerekiyor? Anakart üzerinde bir fan girişi bulunuyor. Fanları güç kaynağına mı bağlamam gerekiyor? Güç kaynağından kaynaklı bir sorun yaşar mıyım? Kasanın 3 tane fan ekleme ünitesi bulunuyor, üst tarafa 2 adet fan takacağım. Acaba 50-60 civari bir kasa fanı öneriniz varsa bunlar nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fan çoklayıcı alıp anakarta bağlarsanız hız kontrolü yapabilirsiniz PSU üzerinden olursa sabit hızla çalışırlar fark bu.

MSI kendi programı veya herhangi bir markanın fan uygulamasından kontrol edebilir olacaksınız. Denilen gibi sizin isteğinize bağlı bir şey ben sabit değil üzerinde ayar yapmak istiyorum derseniz takmanızı önerebilirim onun dışında pek bir fark olmaz.
Yaklaşık 1 sene oldu hiçbir sıkıntı çıkarmadı fan sesi de gayet normal kulağınızı rahatsız etmiyor önerimdir.

Son düzenleme:
Peki bunu kasaya monte ederken fanların çalışması için nereye bağlamam gerekiyor
Hocam önerdiğin Rampage fan kaç pinli ona göre güç kaynağına bağlamak için Molex alayım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı