Fanlar nasıl konumlandırılmalı?

Esasında orada tam bir Iron Man - Kaptan Amerika çekişmesi var. Çoğu kişi içeriye temiz havanın girmesinin iyi olduğunu düşünüyor. Ben biraz şüpheci yaklaşıyorum bu görüşe... Genelde o ızgara ekran kartıyla denk gelir. Ekran kartından gelen sıcak havanın oradan tahliye edilmesi gerektiğini düşünüyorum. O fanın tamamen ekran kartına yönelik bir fan olduğu düşüncesindeyim. Ekran kartından çıkan sıcak havayı yine içeriye ittirerek boğuyoruz gibi düşünüyorum. Keşke cam olmasaydı kasamın yan kapağı deneyip size aktarabilseydim. :(
O konuda Yüzbaşı haklı. 😀 😀 Neyse konu bu değil. Dediğiniz mantıklı. Ekran kartı özellikle ısınan bir model ise ekran kartının ısısının daha da çok artmasına sebep olacaktır. Yarın 2 tane fan alıyorum o zaman denemek için. Eğer dediğiniz gibi olursa benim yararıma olur. Öne 1 fan, sol kapağa ikinci fan. (Sol kapağa olan ikinci fanı içerideki havayı dışarıya üfleyecek şekilde takacağım.

O konuda Yüzbaşı haklı. 😀 😀 Neyse konu bu değil. Dediğiniz mantıklı. Ekran kartı özellikle ısınan bir model ise ekran kartının ısısının daha da çok artmasına sebep olacaktır. Yarın 2 tane fan alıyorum o zaman denemek için. Eğer dediğiniz gibi olursa benim yararıma olur. Öne 1 fan, sol kapağa ikinci fan. (Sol kapağa olan ikinci fanı içerideki havayı dışarıya üfleyecek şekilde takacağım.

Kasa modelinizi yazabilir misiniz ? İnternetten bakalım, sizin içinde optimal değerler bulmaya çalışalım ne dersiniz ? Hemde almayı düşündüğünüz fanların modellerini, rpm değerlerini, cfm değerlerini falan planlarız.

Kasa modelinizi yazabilir misiniz ? İnternetten bakalım, sizin içinde optimal değerler bulmaya çalışalım ne dersiniz ? Hemde almayı düşündüğünüz fanların modellerini, RPM değerlerini, CFM değerlerini falan planlarız.
Bunun için yeni konu açmam daha iyi olur sanki. Elimdeki kasa eski bir Casper'ın kasası. Aklımda bir fan modeli yok. 120MM olan modellere bakacağım. Eski ekran kartım 60 derecenin üstüne zor çıkıyordu. Şimdi yükselttiğim için birazcık da olsa tedirgin etti beni. Sıcaklık yüksek değil, normal değerlerde. Kasada tek fan olduğu için fan takma gereksinimi duydum.

Bunun için yeni konu açmam daha iyi olur sanki. Elimdeki kasa eski bir Casper'ın kasası. Aklımda bir fan modeli yok. 120MM olan modellere bakacağım. Eski ekran kartım 60 derecenin üstüne zor çıkıyordu. Şimdi yükselttiğim için birazcık da olsa tedirgin etti beni. Sıcaklık yüksek değil, normal değerlerde. Kasada tek fan olduğu için fan takma gereksinimi duydum.

Forum kullanmayı pek bilmiyorum. Nasıl uygun görürseniz öyle olsun, sizi takipteyim. Konu açın altında beyin fırtınası yapalım. Kasa modelinizi mutlaka ya fotoğraflandırın ya da internette görselini bulup paylaşın.

Geri
Yukarı