Fanlardan bir tanesi çalışmıyor

Buğra Akıllı

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Nvidia RTX 3060
İ5 12100f
Asus H610-m
XPG VALOİR AİR
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Kingston SNV2S1000G 1TB
Ekran kartı
3060 oc 12gb
Anakart
h610m
İşlemci
i5-12400f
Bunun sebebi nedir normal mi?

WhatsApp Görsel 2024-05-25 saat 23.34.28_808e53c8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tekrar merhaba anakart H610M R-D4 neyi indirmeliyim ?
A-D4 değil R-D4 olacak

genede indireyim mi bunu
İndirmeyiniz.
Sürüm aynı ama farklılık olabilir. H610M R-D4 için;
Eğer yine aynı hatayı alırsanız ve anakartınız yukarıda bahsettiğim modelse (emin olunuz burası önemli) BIOS sürümünüz güncel olmadığından olabilir. Güncel sürüm 3210 gözüküyor, BIOS girerek kontrol sağlayabilirsiniz. Güncel değilse ve anakartınız yukarıda belirtilense bu sürümü indirip BIOS güncelleyebilirsiniz:

Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu iki rehbere bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Al Suite 3 için çok fark etmez ama bu da kendi sitesindeki:

Son düzenleme:
hoca yukarıda verdiğiniz şey tam olarak nedir bios renamer diyor ne yapmam lazım ?

hoca yukarıda verdiğiniz şey tam olarak nedir bios renamer diyor ne yapmam lazım ?
BIOS güncelleme dosyası, dün belirttiğim gibi.
Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu iki rehbere bakabilirsiniz:

Burada da ayrıca belirtmiştim, tekrar ekledim. BIOS 3210 sürümündeyse sorun yok ama değilse güncellerseniz daha iyi olur. (İşlemi yaparken elektriğin stabil olduğundan emin olunuz) Ondan sonra Al Suite 3 indirip Fan Xpert 4 üzerinden fan kontrolü sağlarsınız:

BIOS güncelleme dosyası, dün belirttiğim gibi.

Burada da ayrıca belirtmiştim, tekrar ekledim. BIOS 3210 sürümündeyse sorun yok ama değilse güncellerseniz daha iyi olur. (İşlemi yaparken elektriğin stabil olduğundan emin olunuz) Ondan sonra Al Suite 3 indirip Fan Xpert 4 üzerinden fan kontrolü sağlarsınız:
hocam biosa giremiyorum shifte basarak yeniden başlattım oradan uefi yi seçip yeniden başlat dedim olmuyor F2 F7 F10 ve del tuşlarını denedim gene olmuyor

Olmuyor derken BIOS basmak için anakartın ara ekranı mı gelmiyor? Yoksa hata mı alıyorsunuz? (Del tuşunu denediniz mi?)
hocam hiç bir şey olmuyor bilgisayar normal açılıyo bios la alakalı bir şey yok del tuşunu 2 kere denedim

hocam hiç bir şey olmuyor bilgisayar normal açılıyo bios la alakalı bir şey yok del tuşunu 2 kere denedim
Direkt masaüstü geliyor değil mi? Fastboot açmış olmanız olası da shift ile gelişmişten UEFI seçince açılmaması enteresan. Tekrar deneyip olmazsa HDD/SSD çıkarıp bir de öyle açar mısınız? Sistemde disk olmayınca ilk açılışta siyah, ikinci açılışta anakart ara yüzü çıkması lazım.

Direkt masaüstü geliyor değil mi? Fastboot açmış olmanız olası da shift ile gelişmişten UEFI seçince açılmaması enteresan. Tekrar deneyip olmazsa HDD/SSD çıkarıp bir de öyle açar mısınız? Sistemde disk olmayınca ilk açılışta siyah, ikinci açılışta anakart ara yüzü çıkması lazım.
Hocam başka bir yöntem yok mudur sök tak işlerinde zarar veririm diye çok korkuyorum

Hocam başka bir yöntem yok mudur sök tak işlerinde zarar veririm diye çok korkuyorum
Ekran zaten gelmeden direkt masaüstüne giriyorsa
bu yolla da açamıyorsanız:
Bir de komutla zorla açma var ama o daha riskli, söküp takmada da yapacağınız pek bir şey yok aslında SATA kullanıyorsanız onları çıkaracaksanız. M2 ise tırnağı kaldırınca zaten çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı