Fanların Aura Sync olup olmadığını anlama

Therockyaaniben

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar doğru yer burası mı bilmiyorum. Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Öncelikle X sitesinden bir kasa satın aldım ve bu kasanın özelliklerinde fanların RGB olduğu ve bu fanların uzaktan kumanda ile kontrol edilebildiği yazılıyordu. Kasa bize geldiğinde fanların RGB olmadığını anladım ve ortada kumanda yoktu. X sitesinin desteği ile iletişime geçtim, fanların RGB olmadığı ve kumandanın da mevcut olmadığını belirttim. Site bana cevap olarak fanların Aura Sync özellikli olduğunu, anakartınız destekliyor ise kullanabileceğim söylendi. Uzaktan kumanda içinse Aura Sync'den yapıldığını söyledi. Öncelikle buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. İlk olarak ben fanların Aura Sync özellikli olup olmadığını nasıl öğrenebilirim. İkincisi, Aura Sync ile uzaktan kumandanın ne alakası var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şey olmaz. Uzaktan kumanda kontrolü için, fanlar bir kontrolcüye bağlanır. Kontrolcüdeki alıcılar kumandadan gelen sinyallere göre fanların aydınlatmasını ayarlar. Yazılımsal değil yani.

Aura Sync ise bir yazılımdır, fanları destekli bir ASUS anakarta bağlayıp anakart yazılımından kontrol edersiniz. Kasayı, anakartı ve aldığınız siteyi belirtin.

Arkadaşlar kasayı incehesaptan satın aldım Asus Vento VG04FE 3x120mm RGB Fan USB 3.0 ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com kasa bu özelliklerine bakın
Valla "RGB" yazıyor ama ben gerçek RGB olduğunu pek anlayamadım, daha çok rainbow/Fixed RGB gibi geldi bana.
Anakartım yok şuan ama B450m s2h almayı düşünüyorum
Eğer gerçek RGB ise o anakartta CPU_LED girişi var, bildiğin 4 pinli RGB girişi ama 7 renk destekliyor ve efektler son derece sınırlı.
AURA SYNC falan desteğini boş ver, kasanın kendi tuşundan/kontrolcüsünden kontrol et.

Valla "RGB" yazıyor ama ben gerçek RGB olduğunu pek anlayamadım, daha çok rainbow/Fixed RGB gibi geldi bana.

Eğer gerçek RGB ise o anakartta CPU_LED girişi var, bildiğin 4 pinli RGB girişi ama 7 renk destekliyor ve efektler son derece sınırlı.
AURA SYNC falan desteğini boş ver, kasanın kendi tuşundan/kontrolcüsünden kontrol et.
Birde sitede uzaktan kumandalı yazıyordu silmişler ss almıştım

Yazıyor
Peki şimdi arkadaşlar benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz
Kasa elinde şu an değil mi?
Kasanın öndeki fanlarının konnektörlerine bak, eğer gerçek RGB ise 2 tane kablo olur, birisi fan güç kablosu, diğeri de RGB kablosu.
Kasanın arkasında da kontrolcü vardır, üstteki tuş ona bağlı zaten, onunla renk değiştiriliyor olması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı