Fanların dönüş hızı normal mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar sistemi yeni topladım, GTA 5'i kasmadan oynuyorum kaç gündür. Ama bugün bi sorun yaşandı, bütün gün oyun açıktı ve gece kasadan cızırtılar gelmeye başladı. Oyunu pause mode'a aldığımda cızırtılar gidiyor açtığımda tekrar geliyor. Fanlardandır diye düşündüm ve CPU Fan'ın 2000 RPM'de çalıştığını gördüm. Yani oyun sırasında %100 kullanımda 2000 RPM fakat pause mode'dayken 1200-1300 civarlarına düşüyor.

RPM.png

Sistemim :
  • Pentium G3258
  • Cooler Master Hyper Tx3 Evo
  • GSKill 8 GB DDR3 1600 MHz CL9 Tek Modül Ram
  • Asus STRIX GTX750 Ti OC Edition GDDR5 2 GB 128bit
  • MSI H81M-P33
Bu değerler normal midir yoksa bir tehlike durumu var mı? Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Merhaba. Bu fan değerleri oldukça normal. 800 - 2,800 RPM dönüş hızına sahip fanınız. Kartınızda veya farklı bir donanımınızda C.W sorunu olması muhtemel. Fakat GTX 750 Tİ'nin C.W sorunu çıkarttığına daha önce şahit olmadım. Sorun PSU'dan kaynaklı olabilir. Kulağını dayayıp dinlemeyi denedin mi? Birde çalışırken fanları teker teker durdurmayı deneyin elinizle. Fanlardan kaynaklı olup olmadığını anlarız.

Benimde gtx 770 imde cw vardı ama sonradan kayboldu şuan ses yok nasıl oldu hiç bir fikrim de yok. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı