Fanların farklı hızda dönmesi

Daha fazla  
Merhaba, kasamı toplarken aldığımız kasaya dahil fanlardan uzunca bir süredir çok ses geliyordu evet ama artık bir tanesi bağımsızlığını ilan etti. Dönemiyor, sürekli olarak dönüp duruyor dönüp duruyor. Altındaki fan gayet iyi ama bu son nefesini veriyor gibi. Ne yapabilirim? Yenisini almayı ben de isterim, onun dışında tabii...

Dostum ayrıca vidalarda ses yapar bilgin olsun. Vidaların sıkılıklarını kontrol et. Fanlar 4 pinli yani PWM fan mı onu öğren. PWM fanların devir kontrolü sende çünkü. Fanın ayarı bozulmaz yazılımsal müdahale etmedikten sonra. Sen Bios üzerinden yada anakart yazılımı üzerinden fanların kaç devir döndüklerine bak. Senkronize et seçeneği olması lazım.

Dostum ayrıca vidalarda ses yapar bilgin olsun. Vidaların sıkılıklarını kontrol et. Fanlar 4 pinli yani PWM fan mı onu öğren. PWM fanların devir kontrolü sende çünkü. Fanın ayarı bozulmaz yazılımsal müdahale etmedikten sonra. Sen BIOS üzerinden ya da anakart yazılımı üzerinden fanların kaç devir döndüklerine bak. Senkronize et seçeneği olması lazım.

Tamamdır teşekkürler kontrol edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı