Fanlarla paralel ekran kartı takılabilen kasa önerisi

Bütçe
500

doguzkaan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Lefinat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Böyle bir kasa buldum, ekran kartıyla fanlar paralel olduğundan çok iyi bir akış oluşacağını düşünüyorum.

Bu tarz başka(daha uygun) bir kasa önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çirkin bir kasa. Bir de bu sadece ekran kartına olumlu sonuç verir bence. Çünkü ekran kartını taktığında o öndeki 3 fan doğrudan ekran kartına üfleyecek, arka kısma ekran kartından çıkan sıcak hava iletilecek, açıkçası pek iyi olacağını düşünmüyorum. Belki ben yanlış da düşünüyor olabilirim, böyle bir kasa ilk defa gördüm çünkü.

Çirkin bir kasa. Bir de bu sadece ekran kartına olumlu sonuç verir bence. Çünkü ekran kartını taktığında o öndeki 3 fan doğrudan ekran kartına üfleyecek, arka kısma ekran kartından çıkan sıcak hava iletilecek, açıkçası pek iyi olacağını düşünmüyorum. Belki ben yanlış da düşünüyor olabilirim, böyle bir kasa ilk defa gördüm çünkü.
Dediğinizin neyi kötü anlayamadım hocam, sonuçta ekran kartının fanları aşağıya üfleyeceğine çıkışa doğru bir akım oluşturacak.

Asıl sıkıntı büyük ekran kartlarında arkaya gelen hava akışına sıkıntı yaratabilir olması ve sıvı soğutma hariç kasanın pek hoş durmamasi. Sıcaklık olarak diğer kasalarla pek fark olmaz.
Haklı olabilirsiniz hocam, kendi ekran kartıma göre baktım 5 santimetre boşluk kalıyor kapakla ekran kartı arasında. Aslında biraz yeterli gibi de geldi ama bu konuyu düşüneyim hocam ben.

Geri
Yukarı