Fanlı bir kasanın fansız kasa arasındaki fark ne kadar olur?

ATA100222

Picopat
Daha fazla  
Benim ekran kartı çok fazla ısınıyor, 80 dereceye falan ulaşıyor ve kasamda fan yok. İleride yeni kasa alacağım. Ne kadar fark olur?

Kardeşim fanlı kasada mesh yani ızgaralı bir panel varsa hava akımı olur işlemcin wkran kartın vs. daha soğuk çalışır ama fansız kasada hava akımı olmaz. İşlemcin ekran kartın vs. ısınır.

Benim ekran kartı çok fazla ısınıyor, 80 dereceye falan ulaşıyor ve kasamda fan yok. İleride yeni kasa alacağım. Ne kadar fark olur?

Ekran kartınız 80 dereceye ulasiyorsa ekran kartınızın temizliğini yapın macununu değiştirin. Fanli kasada hava akışı daha iyi olacağı için fansız kasaya göre 5 10 derece arası soğuk çalışır PC.

Hava akışı sağlanır mesela sen yazın yorganın altına girsen pişersin ama çarşafa girsen rahatlarsın neden? Çünkü çarşaf hem daha ince hem de içinde küçük gözenekler var böylece hava akışını sağlıyor bu kadarı yeterli sanırım.
Berat gazi neden hahaha atıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı