Fansız Güç kaynağı Kullanılmalı mı?

buzdolabi102

Kilopat
Makaleler
1
Dün açtığım konudan hemen sonra güç kaynağı fanı dönmemeye başladı. Ne yapsam eski devrinde dönmüyordu aşırı yavaş dönüyordu fansız bir şekilde kullansam sıkıntı çıkar mı? Çıkarsa maksimum 100 Türk Lirası seviyesinde güç kaynağı önerebilir misiniz?

48da8c3b-10af-4fe6-b8cc-c3ec1a7cd2d9.jpg

Fansız kullanabilirsiniz ama kendisine değil size sıkıntı çıkaracaktır. Yanık kokusu gelecektir, kondansatörleri patlatacaktır. En son kullanılamaz hale gelecektir. O bölgeye uygun bir kasa fanını MOLEX ile bağlayın. Eski fan çalışıyorsa yağlayıp deneyebilirsin ama işe yaramazsa fan eklemek daha ucuz ve mantıklı geliyor.

Dışardan fan ekleyebilirsiniz içini açıp bir bilgisayarcı yapar diye düşünüyorum. Ama uğraşmam dersen bir fan al (PC fanı) o yere doğru yönlendirin iş görür diye düşünüyorum.

Fansız kullanabilirsiniz ama kendisine değil size sıkıntı çıkaracaktır. Yanık kokusu gelecektir, kondansatörleri patlatacaktır. En son kullanılamaz hale gelecektir. O bölgeye uygun bir kasa fanını MOLEX ile bağlayın. Eski fan çalışıyorsa yağlayıp deneyebilirsin ama işe yaramazsa fan eklemek daha ucuz ve mantıklı geliyor.
Eski fan çalışmayacak durumda fan dönmüyor. Şu fanın boyutunu nasıl öğrene bilirim aynısı almak için. Sanırım dediğini yapacağımda.

O zaman bunun 400W VX olanını alabilirsin. Ben bu bütçe de diğer PSU'lara sistemimi emanet etmezdim her an bir sıkıntı çıkabilir.
Eski sistemim arada sırada internete bakılıyor. Şu an kullandığım bilgisayarıma almayacağım eski bir bilgisayara alacağım güç kaynağını. Parçaları: HD 6570 , AMD Athlon II X2 260 , Gigabyte GA-M68MT-S2 ana kart.

Dosya Ekleri

• 44596694-5295-4fcf-a31f-c49e63239a43.jpg
    44596694-5295-4fcf-a31f-c49e63239a43.jpg
    193,6 KB · Görüntüleme: 124
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı