Far Cry 3 Donma sorunu

merteren67

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yaşadığım sorun:
Oyun düzgün bir şekilde açılıyor menü geçişlerinde filan kasma yaşamıyorum. Oyun başlangıcındaki video da normal bir şekilde gösterirken donuyor ve 10 saniye gibi bir süre kalıyor sonra yine normal devam ediyor. Oyunun video'su geçip normal oynamaya başladıktan sonrada aynı sorun geçerli. Oyun donup kalıyor 10 saniye sonra çözülüyor.

Mevcut sistem özellikleri:
  • Anakart: MSI K9A2CF AMD
  • İşlemci: AMD x4 Phenom(tm) 9650 Quad-Core
  • Ekran kartı: Radeon hd 6850
  • Ram: 2*2 dual + 1 gb 800mhz (Toplam 5gb)

Daha önce forumda açılan bu tarz bir konuda CPU-Z ile log to file yapılıp oyuna girilmesi söylenmiş bende yaptım. Ekli dosya olarak konuda var.

Bunun ile ilgili bir video çektim. İstenilirse ekleyeceğim. (Cep telefonu ile çekildi.)

Dosya Ekleri

• GPU-Z Sensor Log.txt
    197,5 KB · Görüntüleme: 447
Son düzenleyen: Moderatör:
1 Gb ram çıkartıp öyle denedim olmadı. Yarın ilk işim macunları yenilemek olacak. Fanları yeni temizledim. Peki 2.3ghz işlemci bu oyuna yeter mi ? Yani sistem normalde bu oyunu kasmaması gerekiyor değil mi ? Ben çok takılıyorum ram'ler ddr 2 800mhz ve işlemci tek çekirdek hızı düşük diye.

Video upload etmiştim. Belki yararı dokunur :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar merhaba. Yaşadığım sorun sanırım power gücünden kaynaklanıyormuş sanırım. Çünkü kasa fanlarından birini söktüm ve oyun kasmıyor :D Herkese teşekkür ederim:)

Sistemi temiz kurmanı tavsiye ederim . Sürücülerin güncel olduğundan emin ol ve oyunun güncel olduğundan emin ol zira böyle oyunlarda bu tarz anlamsız takılmalar yamalarla gideriliyor .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı