GTX 1060 Far Cry 4 anlık donma sorunu

xLykia

Kilopat
Daha fazla  
Far Cry4 oynarken Ultra ayarlarda bir sıkıntı yaşıyorum. Ekran kartı kullanımım %97'den bir anda %85'e veyahut %80'e düşüyor. FPS 60'ın altına inmiyor ancak o anki bi donukluk kötü hissiyat hissettiriyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ne yapabilirim?

Ek olarak yanında 8 GB HyperX RAM kullanıyorum ve H110M MSI Gaming anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın bahsettiği eğer güç yeterli gelmezse tam verimle kullanamazsınız. Ama bu gibi durumlara sistem genellikle kendini kapatır herhangi bir zarar gelmemesi için. Tahminimce sizin sorununuz arka planda çalışan uygulamalardan kaynaklı bir sorun veya antivirus uygulaması kullanıyorsanız anlık taraması yapabilir. İşletim sisteminiz windows 8 se bu sorunla kendimde çok karşılaştım. Şimdi Win 10 kullanıyorum ve çok fazla performans artışı var.

Güç Kaynağım 750 W 80 P bir güç kaynağı marka olarak şuan tam aklımda değil.
Recep Ağabey normalde yazmıştım işlemciyi başlığa fakat düzenlenmiş , işlemcim ; i5 6500

Arkadaşın bahsettiği eğer güç yeterli gelmezse tam verimle kullanamazsınız. Ama bu gibi durumlara sistem genellikle kendini kapatır herhangi bir zarar gelmemesi için. Tahminimce sizin sorununuz arka planda çalışan uygulamalardan kaynaklı bir sorun veya antivirus uygulaması kullanıyorsanız anlık taraması yapabilir. İşletim sisteminiz windows 8 se bu sorunla kendimde çok karşılaştım. Şimdi Win 10 kullanıyorum ve çok fazla performans artışı var.
Evet windows 8 bunu nasıl 10 ' a geçireceğim hakkında bir bilgin var mı? içinde fazlaca önemli dosyam var format atılırsa çöp olacaktır . /// Şuan da yükseltme yapıyorum teşekkür ederim yardımın için :)

Son düzenleme:
Güç Kaynağım 750 W 80 P bir güç kaynağı marka olarak şuan tam aklımda değil.
Recep Ağabey normalde yazmıştım işlemciyi başlığa fakat düzenlenmiş , işlemcim ; i5 6500

Evet windows 8 bunu nasıl 10 ' a geçireceğim hakkında bir bilgin var mı? içinde fazlaca önemli dosyam var format atılırsa çöp olacaktır . /// Şuan da yükseltme yapıyorum teşekkür ederim yardımın için :)

Şu an ücretsiz yükseltme süreleri bittiği için yükseltme yapılamaz ancak satın alarak yapabilirsin. Windows 8'in boştayken % 100 disk kullanmasından bir hard diskim gitti :) C sürücüsündeki, masaüstü, belgelerim bunları d ye yedekle yada harici hard diske öyle windows 10 indirip format at. Böylelikle içindeki önemli bilgilerin gitmemiş olur. Ama format atarken sadece c sürücüsünü biçimlendir. Bu şekilde d ye aktardıkların gitmez.

@ThePunisher90 Hiçbir sıkıntı olmadan yükseltmemi yaptım :LOL:
Yükseltmeleri hala yapabiliyorsunuz windows'un sitesinde bulunuyor.

Önceden kayıt olduysanız windows 10 için erken rezervasyon falan zaten istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Fakat bi yerde okumuştum microsoftun sitede açık varmış hala yükseltme yapmayanlar yükseltme yapıp ücretsiz alıyorlarmış :) Hayırlı olsun gözle görülür baya bi performans artışı göreceksiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı