Far Cry 3 düşük ve değişken FPS sorunu

FBEmre

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, sistemim gayet iyi fakat Far Cry 3'te düşük FPS alıyorum. Sürekli dalgalanıyor bir 100, bir 80, bazen 50 60. Neden böyle oluyor? İlk defa böyle bir şey yaşıyorum nasıl çözebilirim? Oyun içi ayarlarım da da bir sıkıntı yok. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Merhaba, sistemim gayet iyi fakat Far Cry 3'te düşük FPS alıyorum. Sürekli dalgalanıyor bir 100, bir 80, bazen 50 60. Neden böyle oluyor? İlk defa böyle bir şey yaşıyorum nasıl çözebilirim? Oyun içi ayarlarım da da bir sıkıntı yok. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Sisteminizi yazın da yardımcı olalım.

Bir de oyun orijinal mi?

İ5 13400F
Tuf Gaming RTX 3060Ti OC GDDR6X 256 Bit 8GB
Tuf Gaming B660M-E D4
16GB Ram
1TB SSD
ve evet oyunu epic gamesten satın aldım.
Mod kurun hocam. Oyunun kendisi çok eski olduğundan kasıyor olabilir.

Veya Belgelerim'den My Games klasörüne gidip oradan oyun dosyasını bulun önce. Orada GamerProfile.xml dosyasını bulup açın.

D3D11MultithreadedRendering parametresini 0 ise 1 yapın. Çok çekirdekli yeni işlemcilerde böyle arızalar verebilir oyunlar. Hele optimizasyonu kötüyse...

Mod kurun hocam. Oyunun kendisi çok eski olduğundan kasıyor olabilir.

Veya Belgelerim'den My Games klasörüne gidip oradan oyun dosyasını bulun önce. Orada GamerProfile.xml dosyasını bulup açın.

D3D11MultithreadedRendering parametresini 0 ise 1 yapın. Çok çekirdekli yeni işlemcilerde böyle arızalar verebilir oyunlar. Hele optimizasyonu kötüyse...
belgelerimden dediğiniz işlemi yapmıştım fakat bu seferde oyun bozuluyor 3-5sn oynadıktan sonra ekran kırılıyor ve oyundan atıyor.

Oyun açıkken Alt+Tab ile görev yöneticisini açın oyunun üzerine sağ tıklayıp ayrıntılar'a tıklayın sonra oyuna sağ tıklayıp öncelik ayarlayın kısmını seçip yüksek sekmesine tıklayıp dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı