Far Cry 4 % 99 GPU Kullanımı

UTT

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Far Cry 4 oynamak istiyordum her zaman korktuğum için oynayamadım bir türlü. Her zaman Far Cry girdimde GPU 99 oluyor. Bunun çözümü nedir? Ya da sistemimde bir sıkıntı ya da arıza yaratır mı? Cevap verirseniz sevinirim.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudur fakat ben şüphelendim. Çünkü başka oyunlara girdiğimde GPU bu kadar tavan yapmıyordu.
İlginiz için teşekkürler.

Oyun yüksek donanım gerektirdiğinden dolayı %99 oluyordur fakat sen şüpheleniyorsan aynı oyunu başka bir kartla dene, ekran kartı termal macununu yenile, driverları güncellemeyi dene.

%99 oluyordur fakat sen şüpheleniyorsan aynı oyunu başka bir kartla dene
Konu sahibine gereksiz işler yaptırmaya gerek yok. Yüksek GPU kullanımının yukarıda denilen gibi bir zararı yok. Bazı oyunlarda düşük GPU kullanımının görülmesinin sebebi de oyunların fazla sistem gereksinimi istemesidir. Örnek: CS:GO, LOL gibi. Ayarlar ve çözünürlük de GPU kullanımı ile doğru orantılıdır. Zira ne kadar kalite yükselirse, GPU da o kadar kendini yorar.

Olması gereken bu zaten. Ekran kartını kullanmadan oyun nasıl çalışsın?
Haklısınız, olması gereken bu. Hala neyinden şikayetçi soruyu soran arkadaşımız anlayamadım, yanar diye mi korkuyor?Far Cry 4 oynayan bir arkadaşımızın ekran kartı zaten güçlü olması gerekmez mi, yanmaz zaten?
Mesaj otomatik birleştirildi:

GPU kullanımı değil, GPU sıcaklığı önemli. Dikkat et, yakma ekran kartını. Kullanım %99 olursa, umurunda olmasın. Far Cry 4 çok iyi grafiklere sahip bir oyun ayrıca, gayet normal.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı