Çözüldü Far Cry 4 Gamepad'te sadece RB ve LB tuşları çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kongar

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, steamdan Far Cry 4 aldım. Genel olarak oyunları gameped ile oynuyorum ancak oyun girdiğimde sadece rrb lb tuşları çalışıyor. Oyuna Türkçe yama kurdum acaba sorun onla mı alakalı dedim. Ancak steamdan eksik dosyaları tekrardan yükledim ve herhangi bir şey değişmedi aynı sorun devam. Fikir verebilecek var mı? Oyun kumandası Microsoft'un 360 serisi bu arada.

Öncellikle steamden bu modu açın.
1616327825474.png

Ardından kütüphane kısmından oyunu seçip aşağıdaki yönergeler ile kontrolcü seçeneklerinden, gamepednize uygun olan seçeneğe girin.
1616327906632.png

Ben DS4 kullandığım için gamepad ayarlarını bu şekilde ayarladım.
1616328044994.png

Ayrıca belirtmeyi unutmuşum bu kontrolcü yapılandırma özelliği sayesinde topluluk sunucularında yapılan özel konfigürasyon ayarlarını kullanabilirsiniz. Hoşunuza gitmeyen kombinasyonları isteğinize göre özelleştirirsiniz.

Maalesef kablo yok mecbur alacağız o zaman. diğer oyunlarda böyle sorun yaşamadım otomatik olarak oynadım hep battlefield, ac , gta, watch dogs cod serileri vs vs.

Maalesef kablo yok mecbur alacağız o zaman. diğer oyunlarda böyle sorun yaşamadım otomatik olarak oynadım hep battlefield, ac , gta, watch dogs cod serileri vs vs.
Bazı oyunlarda böyle yapıyor nedenini açıkçası bende anlamış değilim. En sağlıklı sonuç genelde kablo üzerinden oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı