Far Cry 5 düşük FPS veriyor

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar yeni monitör aldım Gigabyte G24 F V2 ve daha sonra oyuna girdim ancak ekran kartının yarısını kullanmasına rağmen 50-60 FPS arası alıyorum FPS sınırını 180 Hz'ye çekmeme rağmen ve Valorant'ta da aynı sorunu yaşadım acaba bilmediğim bir ayar falan mı var? FreeSync açık.

Vram olarak 4Gb fakat AfterBurner'da %100 gösteriyor . Sizce Farcry 5 gibi bir oyunda bu kadar düşük Fps vermesi normal mi yoksa korkmaya başlayacağım 😂
Far Cry 5'de sorun olabilir. İnternette bir kaç böyle soruna denk gelmiştim. Valorant ve Far Cry 5 haricinde başka bir oyunda oluyor mu ? Bendede aynı ekran kartı var fakat işlemci bayağı eski ve ultrada 50-60 Fps alıyordum. Eğer çözünürlük ölçeğini 100'ün üzerine çıkardıysanız fps bayağı düşer.

Ben pek sonuçlarından anlamam fakat Furmark testi yapıp atabilir misiniz ? Bilen arkadaşlar yorumlar.

Far Cry 5'de sorun olabilir. İnternette bir kaç böyle soruna denk gelmiştim. Valorant ve Far Cry 5 haricinde başka bir oyunda oluyor mu ? Bendede aynı ekran kartı var fakat işlemci bayağı eski ve ultrada 50-60 Fps alıyordum. Eğer çözünürlük ölçeğini 100'ün üzerine çıkardıysanız fps bayağı düşer.

Ben pek sonuçlarından anlamam fakat Furmark testi yapıp atabilir misiniz ? Bilen arkadaşlar yorumlar.
Hemen hocam Acc Odyysey'de indirdim şimdi ordan da bakacağım ölçek %100'de

Normal aslında. Oyun içi ayarlarınız nasıl? Bir de bu Far Cry'da HD Texture Pack var, onu kurdunuz mu? O fazlasıyla yorar sistemi.
Yok hocam oyuna girerken iki seçenecek çıkıyor ben o dediğinizi seçmeden direkt oyuna giriyorum şimdi Furmark paylaşacağım bi saniye .

Hemen hocam Acc Odyysey'de indirdim şimdi ordan da bakacağım ölçek %100'de

Yok hocam oyuna girerken iki seçenecek çıkıyor ben o dediğinizi seçmeden direkt oyuna giriyorum şimdi Furmark paylaşacağım bi saniye .
Ayarlarınız bu resimdeki gibi mi ?

1680004207058.png

Eki Görüntüle 1717776
Evet hocam .

Normal aslında. Oyun içi ayarlarınız nasıl? Bir de bu Far Cry'da HD Texture Pack var, onu kurdunuz mu? O fazlasıyla yorar sistemi.

Eki Görüntüle 1717776
Hocam Resulation'u 2 yapmıştım ondan ola bilir mi ?

Eki Görüntüle 1717776

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu Acc performansı hocam . EN son kısımda ayarları gösteriyorum .

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (117).png
    Ekran Görüntüsü (117).png
    1,4 MB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Geri
Yukarı