Çözüldü Far Cry 6 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Margot Robbie

Kilopat
Yer
Queensland
Daha fazla  
@Recep Baltaş'ın gösterdiği hata raporu oluşturmayı yaptım ama tecrübem olmadığı için sorunun neden kaynaklandığını bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyun orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun DLC güncellemesinden kaynaklanıyor. Klavye dilini Türkçe Q yerine İngilizce, İtalyanca veya İspanyolca klavye yaparak oyunu açabilirsiniz. Denendi çalışıyor.
Ekran kartı sürücüsünden dolayı açılmıyor olabilir. Sisteminizi ve ekran kartının sürücü numarasını paylaşabilir misiniz?

Bir de bunu paylaşın.

Ekran kartı sürücüsünden dolayı açılmıyor olabilir. Sisteminizi ve ekran kartının sürücü numarasını paylaşabilir misiniz?

Bir de bunu paylaşın.
1637147668617.png

Hocam bir de olay görüntüleyicide bir şey çıkmıyor.

Ancak 5 dakika kadar sonra bunlar çıkıyor. Oyunla alakalı mı değil mi bilmiyorum. Yani oyunu açıp da çöktükten hemen sonra çıkmıyor.

Yeni NVIDIA sürücüsü geldi, onu kurup tekrar açmayı dener misin?

Hocam dün gelmiş. Dün yaptım işte. Ondan sonra Far Cry 6'yı da güncelledim. Sonra açılmadı. Bence Driver ile alakası yok çünkü AC Valhalla'ya da güncelleme geldi ve sonra açılmadı. Ubisoft oyunlarına para veriyorum oynayamıyorum :(

Güncellemeden önce oyunlar açılıyor muydu?
Driver güncellediğim zaman hiçbir sorun olmuyordu. Oyunlar açılıyordu. Far Cry 6'yı ilk günden beridir oynuyorum. O zamandan beri 3-4 kere Driver güncellemesi geldi. Driver'ı güncelleyip oyuna giriyordum sorun olmuyordu. Ama bugün oyuna gelen güncelleme ile oyun açılmamaya başladı. Aynısı AC Valhalla'da da oldu.
Bu arada oyunu bir çok kere silip yükledim olmadı.

Anladım, o zaman ekran kartı sürücüsünden kaynaklı bir şey olabilir. Eski ekran kartı sürücüsüne dönmeyi denediniz mi? Denemediysen DDU ile kaldırıp dene, bakalım.

Bir önceki sürümü bu linkten indirebilirsin:

Henüz bizdeki yazılımı güncellemedim.

Sorun DLC güncellemesinden kaynaklanıyor. Klavye dilini Türkçe Q yerine İngilizce, İtalyanca veya İspanyolca klavye yaparak oyunu açabilirsiniz. Denendi çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oğlum sen nasıl bir kralsın yahu. İki gündür bilgisayarın anası ağladı şu sorunu çözeceğim diye. Cidden çok teşekkür ederim.

@Emre C Hocam sorunun çözümüne bakın, çıldıracağım. Bu kadar mıydı yahu?

Geri
Yukarı