Far Cry 6 FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
2
Yer
Ankara
Far Cry 6 oynarken yarım saatin ardından oyunda herhangi bir menü açtığımda oyun 50-60 FPS'den 2 FPS'ye kadar düşüyor. İnternetten araştırdım ve yabancılarda RTX 3080 sahibi insanlar bile yaşamış bu durumu. Aranizda bu durumu yaşayan başka biri var mı? Varsa bir çözüm buldu mu? Durum senin siteminden kaynaklanıyordur demeyin oyunu en düşük grafik ayarlarında açsam da aynı sıkıntı devam ediyor. Sorun oyundan kaynaklı.

Zaten bu sorun sisteminden kaynaklı diyen bilgisayardan anlamıyordur 3080 Far Cry 6 da zorlanması mümkün değil Ubisoft'un tüm oyunları optimizasyon özürlüdür ubisofta belki mail atabilirsin.

Ubisoft Türkiye üzerinden destek sekmesine gittiğimde İngiltere'ye yönlendirdi ve orada sadece canlı destek vardı. Canlı destek üzerinden iletişim kurduğumda Windows güncellemesi yap, driver güncelle, yönetici olarak başlat ve dosyaları doğrula dediler. İşe yaramayacağını bilsem de hepsini yaptım ve gerçekten de ise yaramadı. Yabancı forumlarda RTX kapatarak sorunu çözdüm diyen fakat benim ekran kartım RTX değil.

Ubisoft Türkiye üzerinden destek sekmesine gittiğimde İngiltere'ye yönlendirdi ve orada sadece canlı destek vardı. Canlı destek üzerinden iletişim kurduğumda Windows güncellemesi yap, driver güncelle, yönetici olarak başlat ve dosyaları doğrula dediler. İşe yaramayacağını bilsem de hepsini yaptım ve gerçekten de ise yaramadı. Yabancı forumlarda RTX kapatarak sorunu çözdüm diyen fakat benim ekran kartım RTX değil.

Kartınız nedir?

Çözebildiniz mi sorunu?

Maalesef çözemedim. Buraya yazdıktan sonra kendim bazı şeyler denedim ardından Ubisoft ile 4 kere iletişim kurdum her seferinde farklı şeyler önerdiler ve hiçbiri işe yaramadı sonra yabancı forumlara ve Türk forumlara baktım yine çözüm bulamadım. Ne zaman harita, yazı gibi menüleri birkaç kere açsam hemen kendini 5 FPS'ye kilitledi. Bende en son 27 Aralık günü oyunu sildim. O günden beri bayağı bir güncelleme gelmiş sanırsam belki o sorunu çözmüşlerdir. Özellikle yabancı forumlarda çok yaşayan vardı. Oyuna karşı o kadar tükendim ki tekrar dönersem sırf 120TL boşa gitmiş olmasın diye dönerim şu saatten sonra. Bu sorunu siz de yasamissiniz gördüğüm kadarıyla yani daha önce yazdığım belki sorun çözülmüştür yorumum boşa çıktı. İsterseniz Ubisoft ile sohbet geçmişinden önerdikleri yöntemleri size göndereyim belki sizin işinize yarar veya oynama süreniz 2 saati gecmediyse iade edin bence zaten Far Cry 3 oynasanizda aynı deneyimi yaşarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun kasmasının sistemle veya driver'la falan alakası yok. Kesinlikle sorunlu bir çıkış yaptı. Tek yapmamız gereken bunu düzeltecek bir güncelleme beklemek. Geçici olarak sorunumu çözdüm ama her olduğunda tekrarlamak gerekiyor. Ana menüye dönünce veya son kaydı yükleyince düzeliyor. Ben her yaşadığımda son kaydı tekrar yüklüyorum. O şekilde idare ediyorum şimdilik.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı