Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Ben bunu yeni çıkan bir oyun olduğu için örnek olarak aldım. Başka bir oyunda örnek alınabilir.

Resident Evil Village sistem gereksinimleri:

• MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
    • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-7500
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 560 with 4GB VRAM / NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti with 4GB VRAM
    • DirectX: Sürüm 12
    • İlave Notlar: Estimated performance (when set to Prioritize Performance): 1080p/60fps. ・Framerate might drop in graphics-intensive scenes. ・AMD Radeon RX 6700 XT or NVIDIA GeForce RTX 2060 required to support ray tracing.
  • ÖNERİLEN:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
    • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 / Intel Core i7 8700
    • Bellek: 16 GB RAM
    • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GeForce GTX 1070
    • DirectX: Sürüm 12
    • İlave Notlar: Estimated performance: 1080p/60fps ・Framerate might drop in graphics-intensive scenes. ・AMD Radeon RX 6700 XT or NVIDIA GeForce RTX 2070 required to support ray tracing.
Yeni çıkan birçok oyun 1000 serisi kart istiyor zaten. Sizinki de güzelce oynatır. Yukarıda başka bir arkadaş GTX 970 ile low-medium ayarlarda 1080p 60 FPS alınabileceğini söylemişti. (Far Cry 6 için)

Resmi sistem gereksinimleri henüz açıklanmadı, ancak Far Cry 6 için minimum gereksinimlerin aşağıdaki gibi olacağını tahmin edebiliriz:

İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit.
İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz / AMD FX-8350
Grafikler: AMD Radeon R9 390 veya NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB.
VRAM: 2 GB.
Sistem belleği: 8 GB RAM.
Depolama: 50 GB sabit disk alanı.

Minimum sistem gereksiniminde GTX 970 olacağını sanmıyorum.

Minimum GPU olarak GTX770 veya 780 isteyebilir. (Vega 8 ne olur bu oyunu aç.)

Merak etmeyin, FidelityFX Super Resolution'un gelmesiyle AMD'nin giriş seviyesi kartlarıyla rahatlıkla oynanabilecektir diye düşünüyorum. Eğer Polaris mimarisine " RX 570 - 580 - 590 " iyi şekilde uyarlarlarsa bu teknolojiyi PS6'ya kadar kullanılır bu kartlar 1080P'de. Bunu Xbox Series S'in GPU'suna dayanarak söylüyorum. XSS'te yeni nesil olarak tanıtıldı demek ki XSX ile aynı ömre sahip olacak ancak daha düşük Frame Rate ve görüntü kalitesiyle sunacak oyunları bizlere. XSS'in GPU'su RX 5500 XT gücünde, bu GPU'ya %99 gelecek zaten bu teknoloji. " Yani Tüm RDNA mimarisine sahip kartlara %99 ihtimal ile gelecek." Umarım AMD kullanıcılarını daha çok düşünür de bir önceki mimari yapısı bulunduran giriş - orta seviye GPU'larına da bu teknolojiyi adapte eder. Haziran ayında her şey netleşecek.

Son düzenleme:
Merak etmeyin, FidelityFX Super Resolution'un gelmesiyle AMD'nin giriş seviyesi kartlarıyla rahatlıkla oynanabilecektir diye düşünüyorum. Eğer Polaris mimarisine " RX 570 - 580 - 590 " iyi şekilde uyarlarlarsa bu teknolojiyi PS6'ya kadar kullanılır bu kartlar 1080P'de. Bunu Xbox Series S'in GPU'suna dayanarak söylüyorum. XSS'te yeni nesil olarak tanıtıldı demek ki XSX ile aynı ömre sahip olacak ancak daha düşük Frame Rate ve görüntü kalitesiyle sunacak oyunları bizlere. XSS'in GPU'su RX 5500 XT gücünde, bu GPU'ya %99 gelecek zaten bu teknoloji. " Yani Tüm RDNA mimarisine sahip kartlara %99 ihtimal ile gelecek." Umarım AMD kullanıcılarını daha çok düşünür de bir önceki mimari yapısı bulunduran giriş - orta seviye GPU'larına da bu teknolojiyi adapte eder. Haziran ayında her şey netleşecek.
Aynı şekilde açık kaynak olucak ve muhtemelen Nvidia GPU'ları da destekleyecek.

Far Cry 6 çıkış tarihi

Ubisoft’un yeni Far Cry 6 oyunu için muhtemel sistem gereksinimlerini bir araya getirdik. Far Cry 6, Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir FPS oyunu. Amazon Luna, PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Stadia dahil olmak üzere çeşitli platformlarda yer alan Far Cry serisinin altıncı ana oyunu. Far Cry 6, oğlu Diego’yu […]

Devamı: Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Beni ikna etmedi. Zaten resmi değilmiş. Far Cry 5 bir tık daha az istiyordu ama çok daha ağır bir oyundu. Far Cry 6 böyle isteyecekse gerçekten, önerileni hayal edemiyorum. Ama optimizasyon konusuna ciddi olarak bakarlarsa eğer, minimum da oynayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı