Far üstü kayan LED

IJ3urakPasaI

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Aracıma 1 çift far üstü sinyal ve park modlu LED modül satın aldım. Fakat aracım farlar kapalıyken sinyallere elektrik vermezken farları açınca sinyallere 2-3V arası voltaj veriyor. Bu da modülün kendi kendine sinyal vermesine sebep oluyor. Kendim sinyal verip kapatıyorum böyle yapınca park olarak beyaz ışık yanıyor (doğrusu bu) ama yaklaşık 30 sn sonra tekrar sinyal vermeye başlıyor. Bu devrenin voltaj duyarlılığını ayarlama gibi şansımız var mı? Devreyi aşağıya ekliyorum.
Aracım: Renault Fluence (2015)
WhatsApp Image 2020-04-07 at asdasd23.45.16-crop.jpeg
WhatsApp Image 20sssssssss20-04-07 at 23.45.16 (1)-crop.jpeg

Son düzenleme:
Bağlantıları bi kontrol ettirin hocam bağlantılarda sorun olabilir :)
Tüm tesisatı açığa çıkarttım amerikan park vs bağlıydı. Herşeyi söktüm ve farları yakınca sinyallerdeki voltajı ölçtüm gene aynı. Araca hiçbirşey bağlı değilken 2-3 volt arası voltaj geliyor. Normalmi?
Tüm tesisatı açığa çıkarttım amerikan park vs bağlıydı. Herşeyi söktüm ve farları yakınca sinyallerdeki voltajı ölçtüm gene aynı. Araca hiçbirşey bağlı değilken 2-3 volt arası voltaj geliyor. Normalmi?
dirençlerden vs pek anlamıyorum ama 10k direnç vs bağlasak modülün sinyal girişine sıkıntı çıkarmı?

Basit bir voltaj düşürücü devre ile düzeltilebilir mesela 3-4 Volt'u sıfıra düşürüp 12 Volt'u 5 Volt olarak gönderirseniz çalışacaktır çalışmazsa biraz sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı