Rehber Farbar Recovery Scan ile Rapor Hazırlama

Konu içinde rapor paylaşacak olan kişi sorununu açıkça belirtmesi gereklidir.

Yazılımı bir klasör içine atıp altta verilen şıklar işaretli şekilde Scan yapın. Scan bitince klasör içinde çıkan txt dosyalarını rarlayıp dosya upload servislerinden birine upload edip paylaşın.
Kurallara uygun upload sitelerine upload edin. Örneğin:
Mediafire, RGHOST, Yandex disk(izin verilmiş olması lazım), One drive(izin verilmiş olması lazım), Google drive(izin verilmiş olması lazım) vb...

Farbar.jpg

Fixleme: Fixleyin dediğimizde kod içine verdiğimiz bütün hepsini seçip kopyala yapıp, FRST yazılımı yönetici olarak çalıştırmanız ve "fix" butonuna basmanız yeterlidir.

32 bit olanlar için:
64 bit olanlar için:

Son düzenleme:
Hocam biliyorsunuz bende Kaspersky tarama yaparken PC tamamen donuyordu. Sonra silmiştim. Yakın zamanda tekrar indirip güvenli modda tam tarama yaptım tarama yaparken PC donmadı. Bir tane trojan çıktı. (detayları açtığım konudan bakabilirsiniz) sildikten sonra sorun devam etti, bilgisayar artık tarama yapılmasa dahi yaklaşık 13 dk. Sonra tamamen donmaya başladı. Kaspersky kaldırılınca sorun çözüldü. Bende bu rapordan atsam bakar mısınız?
Şimdiden teşekkürler.
Hocam biliyorsunuz bende Kaspersky tarama yaparken PC tamamen donuyordu. Sonra silmiştim. Yakın zamanda tekrar indirip güvenli modda tam tarama yaptım tarama yaparken PC donmadı. Bir tane trojan çıktı. (detayları açtığım konudan bakabilirsiniz) sildikten sonra sorun devam etti, bilgisayar artık tarama yapılmasa dahi yaklaşık 13 dk. Sonra tamamen donmaya başladı. Kaspersky kaldırılınca sorun çözüldü. Bende bu rapordan atsam bakar mısınız?
Şimdiden teşekkürler.

@Murat5038 hocam bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
@Murat5038 Merhaba hocam,Bilgisayarımda Kaspersky var ancak emin olmak istedim.

merhaba hocam bugün bitcoin videosu yeniden açıldı çözüme ulaşamadım malesef format atıyorum şuan
Tekrar rapor paylaşın.
@Murat5038 hocam bakabilir misiniz?
Atmamıışsınız ki. Olmayan konu veya detay hakkında konuşamam.
@Murat5038 Merhaba hocam, bilgisayarımda Kaspersky var ancak emin olmak istedim.
Detaylı sormanız gerektiğini rehberde yazılı neyden emin olmak? Yaşadığınız sorunu niye yazmıyorsunuz?

Son düzenleme:
İnceleyebilir misin? :)
Rehberi okuyup paylaşın.
Hocam,benim şu anda yaşadığım bir sorun yok gibi gözüküyor bu yüzden emin olmak istedim

Not:Yazdım Sanıyordum.Mesaj gönderilmemiş
Yine soru belli değil neye göre bakılacak yazılmamış. Zararlı mı, performans mı, bir bildiri mi durduk yere rapor çıkarılmaz. Bir şeyden şüphelenirsin ona göre çıkartılır.
Ben de kafama göre o zaman sildirmek istediklerimi yazıyorum belirtmediğinize göre.

Bunu silin:
C:\Users\Andaç\Pictures\ortak (organizasyon).lnk

Bu klasör içiin temizleyin:
C:\Users\Anda\AppData\Local\Temp

Son düzenleme:
Rehberi okuyup paylaşın.

Yine soru belli değil neye göre bakılacak yazılmamış. Zararlı mı, performans mı, bir bildiri mi durduk yere rapor çıkarılmaz. Bir şeyden şüphelenirsin ona göre çıkartılır.
Ben de kafama göre o zaman sildirmek istediklerimi yazıyorum belirtmediğinize göre.

Bunu silin:
C:\Users\Andaç\Pictures\ortak (organizasyon).lnk

Bu klasör içiin temizleyin:
C:\Users\Anda\AppData\Local\Temp
Pardon hocam, rehberi okudum ama anlamamışım 😔

Zararlı konusundan şüpheleniyorum.

Saolun hocam ancak C:\Users\Andaç\Pictures\ortak (organizasyon).lnk yolunu bulamıyorum.
Yolu direkt yapıştırıp denemeyin. Kullanıcılar klasörüne gidip resimler veya pictures içinde olması lazım. Eğer yoksa sorun değil, Windows ve Kaspersky güncelemelerini eksik etmeyin yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı