Rehber Farbar Recovery Scan ile Rapor Hazırlama

Konu içinde rapor paylaşacak olan kişi sorununu açıkça belirtmesi gereklidir.

Yazılımı bir klasör içine atıp altta verilen şıklar işaretli şekilde Scan yapın. Scan bitince klasör içinde çıkan txt dosyalarını rarlayıp dosya upload servislerinden birine upload edip paylaşın.
Kurallara uygun upload sitelerine upload edin. Örneğin:
Mediafire, RGHOST, Yandex disk(izin verilmiş olması lazım), One drive(izin verilmiş olması lazım), Google drive(izin verilmiş olması lazım) vb...

Farbar.jpg

Fixleme: Fixleyin dediğimizde kod içine verdiğimiz bütün hepsini seçip kopyala yapıp, FRST yazılımı yönetici olarak çalıştırmanız ve "fix" butonuna basmanız yeterlidir.

32 bit olanlar için:
64 bit olanlar için:

Son düzenleme:
BIOS güncel değil, güncelleyin ardından default moda ayarlayın.

Baktığımda zararlı görünmüyor sadece şüpheli KnightOnline olabilir, bunun için ek yazılım hile vb. kullanıyorsanız ve orj. sürümü kullanmıyorsanız.

AV kullanmıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Kaspersky Plus yükleyip sistemi taratıp veri gizliliği özelliği ile mail ve şifrelerinizi kontrol edebilirsiniz.

BIOS güncel değil, güncelleyin ardından default moda ayarlayın.

Baktığımda zararlı görünmüyor sadece şüpheli KnightOnline olabilir, bunun için ek yazılım hile vb. kullanıyorsanız ve orj. sürümü kullanmıyorsanız.

AV kullanmıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Kaspersky Plus yükleyip sistemi taratıp veri gizliliği özelliği ile mail ve şifrelerinizi kontrol edebilirsiniz.
Merhaba
Bios eski sürüme düşürüp çözüm arayışında bulundum fakat değişen bişey olmadı sizin verdiğiniz link ile biosu güncelleyip tekrar sonucu iletirim ilgilendiğiniz için teşekkürler. Ayrıca Kaspersky dahil bir çok AV ile tarattım fakat bir sonuç çıkmadı. Herhangi bir hile vb. kullanmıyorum sadece mevcut kullandığım farenin yazılımını kullanıyorum. Farbar ile tarama sonucunu size yolladıktan sonra Windows etkilenleştirilemiyor probleminde başladı ve son olarak ta internet hız testlerimde anlık olarak çok yüksek Ping almaya başladım. Ek olarak ta siteler https harici farklı sitelere yönlendirdiğini fark ettim.

D.N:
C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\nv_dispig.inf_amd64_677da8a9230cea15 sürücülerinde trojandan şüpheleniyorum çünkü ne zaman driverları yüklesem problem başlıyor windows 8.1 sürümüne düşürüp denedediğimde normaldi fakat driverları yükleyince problem başlıyor ses sürücüleri dahil

Teşekkürler

Son düzenleme:
sürücülerinde trojandan şüpheleniyorum
Bahsettiğiniz klasör yolu orj dosya yolu olduğu için sorun oradan kaynaklanmamaktadır. Kaspersky tarama yapmak için değil, korumak için yüklenir. Kaspersky ile korumanıza devam ederseniz sorun yaşamazsınız. Windows etkinleştirme eğer illegal lisanslı ise bu durum yaşanabilir.

CDMX Farbar

Uygulamayı aynen yaparak ekleme yaptım. Şimdiden ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.

CDMX Farbar

Uygulamayı aynen yaparak ekleme yaptım. Şimdiden ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.

Mevzuyu yazmayı unutmuşum. Bilgisayara fidye virüsü bulaştı. Teknik olarak temizlemeye çalıştım. Zaten offline olarak tespit ettim. Tabii mevcut şifreleme çözümü sanırım şu an yok. Cdmx olarak şifreledi. Acaba virüsün kalıntısı kaldı mı? Bilmediğimiz yerlere işledi mi? Şayet öyle ise resimleri başka diske alıp şimdilik sorun çözülene kadar muhafaza etmek amacıyla sonrasında formatlasam mı acaba?

Son düzenleme:
Merhaba, bilgisayarımda directxtiworker.exe, directxrunnable.exe, graphicaccelerator.exe virüsleri var. Bir türlü kaldıramadım. Malware-bytes çalıştığı zaman otomatik durduruyor ama yine de bilgisayardan kaldıramadım.
F-secure ve MBAM kaldırın. McAfee de yüklenmeye çalışılmış kaldırın. Sürücü bulucu kurulu kaldırın, kullanmayın bir daha. HP gereksiz yazılımlarını kaldırın.
Mem Reduct kaldırın.

Temiz önyükleme yapın.
Wisecleaner ve CCleaner yüklü ikisindne biri kalsın diğerini kaldırın.

Tarayıcınızda olan bu eklentileri siz yüklemediyseniz ve gereksiz ise kaldırın:
Cleanbrowser, CryptoTab START, WowApp SmartWeb

Kaspersky plus yükleyip sistemi taratın.
Çok fazla VPN var kaldırın.
Honeygain kaldırın.

Bunları silin:
C:\WINDOWS\xmrig-asm.lib
C:\Users\Eren\AppData\Local\nwjs
C:\ProgramData\Honeygain
C:\Users\Eren\AppData\Local\Honeygain
C:\Users\Eren\AppData\Roaming\Honeygain
C:\Honeygain
C:\ProgramData\goyslgxe.nnn

Window Güvenlik duvarı ayarlarını da sıfırlayın.

Mevzuyu yazmayı unutmuşum. Bilgisayara fidye virüsü bulaştı. Teknik olarak temizlemeye çalıştım
Saçma sapan güvenlik çözümleri yüklemişsiniz. Fidye yazılımı bulaşan sisteme yedek alınıp format atılmasını zaten tavsiye ediyorum her zaman.
O yüzden var mı yok mu aramaya gerek yok. Format sonrası Kaspersky Plus satın alın sisteminizi koruyun.
STOP ransomware olduğu için rehberi kontrol edin.

Son düzenleme:
İyi akşamlar.
bu konudan buraya geldim bende aynı sorunla karşılaşıyorum hangi oyun olursa olsun bir süre sonra crash veriyor
şimdiden teşekkür ederim

Merhaba @Murat5038 bilgisayara zararlı bulaştığını düşünüyorum. Zararlı var mı?
D:\FunPlus\State of Survival
Bu dosya şüpheli duruyor. VT upload edip zararsız ise bir sorun yok.
Ağ kartında sorun var.

BIOS güncel değil, bellek ile güncellemek için dosya:
Windows üzerinden(tavsiye etmem) yapmak için dosya:

Merhaba @Murat5038 yanıtınız için teşekkür ederim. Ağ kartında ne sorunu var?
Bilgisayarın sıcaklıkları ve performansı nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı