Fare hareket ettirilince FPS düşüyor

Neverchanges

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 mouse değiştirdim USB portlarını da tek tek denedim. Ne olursa olsun FPS'im her oyunda fareyi hareket ettirdiğimde düşüyor. Bazıları 1000Hz'den kaynaklı dedi fakat ben pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Neler yapmalıyım? FPS oyuncusuyum 1-2 haftadır oyun oynayamıyorum.

Not: Galiba bu sorun son Windows 11 güncellemesi ile geldi.

Hocam FPS düşüklüğünün fareyle değil de sisteminiz ve oynadığınız oyunlar ile alakası olma olasılığı olabilir mi acaba?:D

Farenin Hz'i ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum fareyle alakalı bir şey o, artı ben de Windows 11 ve 1000Hz kullanıyorum faremi. Hz, bildirme hızıyla alakalı değil mi?

1000 Hz monitör olduğunu yeni öğrendim
Farelerinde raporlama hızları vardır. 250Hz 500Hz tek Hz kavramı monitörler için geçerli değildir.
Hocam FPS düşüklüğünün fareyle değil de sisteminiz ve oynadığınız oyunlar ile alakası olma olasılığı olabilir mi acaba?:D

Farenin Hz'i ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum fareyle alakalı bir şey o, artı ben de Windows 11 ve 1000Hz kullanıyorum faremi. Hz, bildirme hızıyla alakalı değil mi?
Olamaz. RTX'li sistemim mevcut oynadığım oyunlarsa Valorant gibi FPS oyunları.

Farelerinde raporlama hızları vardır. 250Hz 500Hz tek Hz kavramı monitörler için geçerli değildir.

Olamaz. RTX'li sistemim mevcut oynadığım oyunlarsa Valorant gibi FPS oyunları.
Sisteminizi ben yazarken yazmışsınız sonradan gördüm de. Düşük Hz'e sahip bir fareyi hızlı çevirirseniz takılmalar olur onun dışında FPS'e bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Acaba herhangi bir bileşeniniz de sıkıntı mı var? Farenizi çevirince etrafa bakıyorsunuz doğal olarak yük biniyor bilgisayara, bence bilgisayarınızdaki bileşenlerin sağlam olduğunu ilgili programlarla öğrenmeniz daha yararlı olur.

Ayrıca şöyle bir konuya rastladım anlamadım sebebini. 🤔

Son düzenleme:
Sistemde herhangi bir kronik arızalı bir donanım yok, bakımlarını her ay yaparım, herhangi bir şekilde hasar görmedi. Diyorum ya galiba yazılımsal olan bir güncelleme yüzünden oldu.
Arkadaşlar sorunu %50 çözmüş bulunmaktayım. Raporlama hızını 125Hz/8ms yapınca sorun ortadan kalkıyor fakat benim istediğim 125Hz değil 1000Hz/1ms raporlama hızı. @Yener K. hocam bir bilginiz mevcut mu? Üst segment PC'ye sahip olmama rağmen 1000Hz'de sistem oyunda 200FPS'lerden fareyi hareket ettirince 20-30FPS'lere düşüyor.

Son düzenleme:
Galiba bu durumda Hz değiştirmek çözüm gibi duruyor. Başka bir fikrim yok.

Galiba bu durumda Hz değiştirmek çözüm gibi duruyor. Başka bir fikrim yok.
Öyle yapınca da hocam gene de kullanım fazla. Basıcam formatı giderse gitsin dosyalar.
Sorunu an itibari ile çözmüş bulunmaktayım. Artık mouse hareket ettirince CPU kullanımı artmıyor. Format attım galiba yaptığım yazılım güncellemesinden falan oldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı