Fare imleci sürekli meşgul

buraklodbrok

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle siteye yeni katılan birisi olarak herkesi saygıyla selamlıyorum.
Laptopumla ilgili bir sıkıntı yaşıyorum.
Laptopum normal seyrinde çalışırken birdenbire fare imleci sanki meşgul gibi, yanıp sönüyor çok hızlı bir şekilde ve bilgisayarda inanılmaz bir kasma yaratıyor. Daha garip olan şey ise şu; ben touchpadi açma/kapama tuşu olan F6 ya bastığımda sanki tıkanık bir şeyi açmışsınız gibi sistem kendini toparlıyor ve normal seyrine dönüyor. Ama bir süre sonra bu problem tekrar yaşanıyor ve ben o tuşa tekrar basmak zorunda kalıyorum bir süre daha problemsiz çalışabilmek için. Yani touchpad kapatan tuşun o an touchpadi kapatıp açmasının bir önemi yok, sadece ona basınca, kapatıp açsa bile touchpadi, problemim bir süreliğine çözülüyor.
Format attım, fayda etmedi. Belki harici mouse problem yaratıyordur diye yeni bir mouse aldım, yine fayda etmedi. Sürücüleri de güncelliyorum ama problem devam ediyor.
Herhangi bir fikri olan var mı bu problem hakkında?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
İyi günler

Virüs taraması yapmayı deneyin. Veya arkaplanda çalışan uygulamaları durdurun.
Ya da touchpad kendi kafasına göre PC'yi yoruyor olabilir.
Bu arada ilk beğeniniz benden. 😀

Arkaplanda çalışan uygulamalardan kastınız nedir? Herhangi bir programın açık olması mı? Öyleyse hiçbir şey açık olmadan da ben bu problemi yaşıyorum. Ha eğer görev yöneticisinde gözüken teknik önemlerini anlayamadığım arka plan işlemlerinden bahsediyorsanız, bunları kurcalamak benim için çok sağlıklı değil gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat, ayarlar, cihazlar, fare, ek fare seçenekleri, işaretçiler, düzen: Windows varsayılan (sistem düzeni), uygula, tamam.
Gerçi kasma yapıyor demişsiniz. Kaspersky ile bilgisayarınızda virüs taraması yaptırın.

Bu çözümü başka yerlerde de görmüştüm ve bu da işe yaramadı maalesef.

Bu çözümü başka yerlerde de görmüştüm ve bu da işe yaramadı maalesef.

Yapabiliyorsanız, görev yöneticisi "işlemler" bölümünden tanıdık olmayan program var mı bakın. Bakamıyorsanız dediğim gibi Kaspersky veya Malwarebytes ile bilgisayarınıza virüs taraması yapın.

Arka plandan kastım, görev yöneticisinde çalışan uygulamalar en üstte gözükür. Altındakiler genellikle arka planda çalışan uygulamalardır. Ama Windows hizmetlerinden birini kapatırsanız daha kötü sonuçlara yol açabilir. Görev yöneticisinin tüm sayfalarını çekip yollayabilir misiniz ?

Ve virüs taraması yaptırınız.
Başlat, ayarlar, cihazlar, fare, ek fare seçenekleri, işaretçiler, Düzen: Windows varsayılan (sistem düzeni), uygula, tamam.
Gerçi kasma yapıyor demişsiniz. Kaspersky ile bilgisayarınızda virüs taraması yaptırın. Kaspersky.
Kaspersky önerimizdir ama sistemde SSD yoksa ve ram miktarı az ise biraz yavaşlatır.🙂

Arka plandan kastım, görev yöneticisinde çalışan uygulamalar en üstte gözükür. Altındakiler genellikle arka planda çalışan uygulamalardır. Ama Windows hizmetlerinden birini kapatırsanız daha kötü sonuçlara yol açabilir. Görev yöneticisinin tüm sayfalarını çekip yollayabilir misiniz ?

Ve virüs taraması yaptırınız.

Kaspersky önerimizdir ama sistemde SSD yoksa ve ram miktarı az ise biraz yavaşlatır.🙂
Merhaba. Virüs taraması yaptırdım kaspersky ile ama virüs çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı