Çözüldü Fare imleci tuhaf davranıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhabalar. Dizüstü bilgisayarımda ilk defa 1-2 gün önce gözlemlemiş olduğum bir tuhaflık var. Mouse imlecinin kontrolünü kısa süreliğine kaybediyorum. Web sayfalarını aşağıya kaydıramıyorum, ne kadar çabalarsam çabalayayım yukarı kayıyor. Hata bu konuyu açarken de gözlemledim. Masaüstünde bir simgeyi tıklayıp açamıyorum çünkü neye tıklarsam tıklayayım seçilen simge sol üstte bulunan "geri dönüşüm kutusu" oluyor. Kullandığım USB fareden kaynaklandığını düşündüm ilk önce ama farenin USB'sini çıkarttığım zaman bilgisayarın touchpadi de çalışmıyor. Dosya indirdikten sonra gözlemlediğim için zararlı bir yazılımdan kaynaklandığını düşündüm ve Malwarebytes ile bilgisayarımı taradım. Temiz çıkmasına rağmen sorun devam edince önce bilgisayarı sıfırladım. Yine çare olmayınca format atıp temiz Windows 10 kurulumu yaptım ve sürücüleri güncelledim ancak nafile. Bir diğer tuhaflık ise sistem açılırken anakart markasının logosu geldiğinde bir tuşa basmadan altta dönen o şey gelmiyor. Ardından da normalde saat ve tarihin yazılı olduğu açılış ekranına tıklayarak açtığım o şifre yazma bölümü otomatik açılıyor bu problem ile alakası var mı bilmiyorum ancak ipucu olabilir diye düşünerek yazmak istedim. Sizce sorun ne olabilir, çözüm olarak ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu "TronScript" ile çözdüm. Şu videoda görmüştüm ilk defa bu yöntemi isterseniz sizler de bakabilirsiniz.
Arkadaşlar sorunu "TronScript" ile çözdüm. Şu videoda görmüştüm ilk defa bu yöntemi isterseniz sizler de bakabilirsiniz.
Arkadaşlar sorun tekrardan meydana geldi ve bu sefer aynı yöntem ile çözülmedi. Tesadüfen fark ettim ki "Page Up" tuşu sıkıntılıymış. Zaten tuşa basılı tuttuğumda aynı problemi gözlemledim. Eğer sizin de başınıza benzer bir problem gelirse tuşu kontrol etmekte yarar var.
Fareyle alakalı bir sıkıntı ya pili az ya da kafayı yemiş. Benim de başıma geldi kendi kendine hareket ediyordu. :)

Fareyle alakalı bir sıkıntı ya pili az ya da kafayı yemiş. Benim de başıma geldi kendi kendine hareket ediyordu. :)
Doğrudur ancak farem pilli değil.
Bende de aynı problem mevcut her gelen güncellemeyi yüklüyorum bakalım ne zaman düzelecek.
Sabrınızı takdir ettim doğrusu. Ödevlerim vardı yapılacak hepsini bıraktım bununla uğraşıyorum. Çekilecek bir şey değil tam bir işe başlıyorsunuz sayfa yukarı fırlıyor.

Doğrudur ancak farem pilli değil.

Sabrınızı takdir ettim doğrusu. Ödevlerim vardı yapılacak hepsini bıraktım bununla uğraşıyorum. Çekilecek bir şey değil tam bir işe başlıyorsunuz sayfa yukarı fırlıyor.

Laptop Touchpad'i ile alakalı olabilir mi? Touchpad'i devre dışı bırakın.

Son düzenleme:
Laptop Touchpad'i ile alakalı olabilir mi? Touchpad'i devre dışı bırakın.
Evet sanırım onunla alakalı. F6 ile Touchpad'i açıp kapatınca düzeliyor. Teşekkür ederim. Ancak problem ne olabilir, bir fikriniz var mı?

Merhaba, bilgisayarınızı güvenli moda alın ve tekrar deneyin. Sorun devam ederse lütfen bildirin.

Arkadaşlar sorun tekrardan meydana geldi ve bu sefer aynı yöntem ile çözülmedi. Tesadüfen fark ettim ki "Page Up" tuşu sıkıntılıymış. Zaten tuşa basılı tuttuğumda aynı problemi gözlemledim. Eğer sizin de başınıza benzer bir problem gelirse tuşu kontrol etmekte yarar var.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı