Fare ters yönlerde hareket ediyor

Bütçe
50

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
Tam olarak ters de değil.
Aşağı doğru hareket ettirince sağ gidiyor.
Yukarı doğru hareket ettirince sola gidiyor.
Sağa doğru hareket ettirince yukarı gidiyor.
Sola doğru hareket ettirince de aşağı gidiyor.
Bunu düzeltmenin yolu var mı yoksa kazıklandım mı? Bir klavye iki fare aldım klavye çalışıyor farenin biri çalışmadı biri ise bu şekilde. Ters hareket eden kablosuz bu arada.

Üç parça da çok eski ama toplam 50 liraya aldım. Eski sistemde kullanacağım.

Sakasa mouse indirdim ama hiçbir değişim yok. Sensörü falan ters olabilir mi? Çok uçuk şeyler geliyor aklıma.

Bu sıkıntı dışında sıkıntısı yok. Bu sorunu modlama veya bir programla çözemez miyiz? Basit bir sorun çünkü. Mesela Custom ayar falan yapılmaz mı?

Tam olarak ters de değil.
Aşağı doğru hareket ettirince sağ gidiyor.
Yukarı doğru hareket ettirince sola gidiyor.
Sağa doğru hareket ettirince yukarı gidiyor.
Sola doğru hareket ettirince de aşağı gidiyor.
Bunu düzeltmenin yolu var mı yoksa kazıklandım mı? Bir klavye iki fare aldım klavye çalışıyor farenin biri çalışmadı biri ise bu şekilde. Ters hareket eden kablosuz bu arada.

Üç parça da çok eski ama toplam 50 liraya aldım. Eski sistemde kullanacağım.

Sakasa mouse indirdim ama hiçbir değişim yok. Sensörü falan ters olabilir mi? Çok uçuk şeyler geliyor aklıma.

Bu sıkıntı dışında sıkıntısı yok. Bu sorunu modlama veya bir programla çözemez miyiz? Basit bir sorun çünkü. Mesela Custom ayar falan yapılmaz mı?

Sensörü ters ayarlanmış olabilir ama ters ayarlansaydı yukarı götürünce aşağı sağa götürünce sola gitmesi gerekirdi. Belki eski olduğu içindir bilemiyorum.

Sensörü ters ayarlanmış olabilir ama ters ayarlansaydı yukarı götürünce aşağı sağa götürünce sola gitmesi gerekirdi. Belki eski olduğu içindir bilemiyorum.

90 derece döndürmüşler bence.

Farenin kafa kismi yani ucunu sil tarafa gelecek şekilde yatay hâle getirince fare düz gibi kullanılabiliyor. Ayrıca her farenin sensörü aynı mi olur bilmem ama normal faremin sensörüne bakıp eski fareyi ona göre ayarlayinca normal çalışıyor ama dediğim gibi fare yatay konuma geliyor.

90 derece döndürmüşler bence.

Çözümü var mı?

Elektronikçi bir tanıdığın varsa belki yoksa kurtul o şeyden derim.

Çöpe mi atayım hocam para verdiğim şeyi 🤣 Yarın işlemci için Kızılay'a oradan da anakart için mahallemdeki bilgisayarcıya gideceğim. Onlara bir sorarım artık olursa olur olmazsa 50 liraya klavye almış olurum. Yakın zamanda bozulmazsa her türlü kârdayım.

Farenin kafa kısmı yani ucunu sil tarafa gelecek şekilde yatay hâle getirince fare düz gibi kullanılabiliyor. Ayrıca her farenin sensörü aynı mi olur bilmem ama normal faremin sensörüne bakıp eski fareyi ona göre ayarlayinca normal çalışıyor ama dediğim gibi fare yatay konuma geliyor.

Çözümü var mı?

Bilemiyorum hocam o 3 ürünü toplam 50 TL'ye almışsınız düzgün calışmaması muhtemel bir olasılıkmış. Program yükleyerek belki düzeltilebilir ama bilemiyorum.

Bilemiyorum hocam o 3 ürünü toplam 50 TL'ye almışsınız düzgün calışmaması muhtemel bir olasılıkmış. Program yükleyerek belki düzeltilebilir ama bilemiyorum.

Yani hocam umudum yoktu zaten fantazi yaptım gibi oldu. İleride param olunca sıfır fare klavye alırım şuan sıfırı 200 klavye 70 de aşırı küçük ve kablolu saçma bir fare satılıyor burada.

Bence programla düzelmesi lazım yav başka bor sıkıntısi yok çünkü düzeltilebilir.

Geri
Yukarı