Fare topum rastgele çalışıyor

• Konuyu başlatan M50
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 370

M50

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Fare topunu çevirince 2 aşağı gidiyorsa 3 yukarı gidiyor. Sayfalar da kullanırken üstüne basarak kullanabiliyorum ama grafik yakınlaştırmam gerekince işkence oluyor. Sorum şu bu topun yerine klavyeden tuş atayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumun büyük bölümünün yaşının toplu fareleri hatırlamaya yeteceğini düşünmüyorum. Toplu farelerin topunu çıkarıp temizleyebiliyorsunuz, en azından benim 15 küsür yıl önce kullandığım model böyleydi, temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Fare topu derken fare çarkını kastediyor olabilir misiniz?

Denetim masası> Erişim kolaylığı> Erişim Kolaylığı Merkezi >Fare kullanımını kolaylaştır>Fareyi Klavye ile Denetle başlığı altında "fare tuşlarını etkinleştir" olacak bunu aktif ederek yine hemen altındaki "fare tuşlarını ayarla" kısmından ayarları gerçekleştirebilirsiniz. (Tabi eski bir Windows sürümü kullanıyorsanız başlıkların çekimler olarak farklı ifade edilmiş olabilir)

Forumun büyük bölümünün yaşının toplu fareleri hatırlamaya yeteceğini düşünmüyorum. Toplu farelerin topunu çıkarıp temizleyebiliyorsunuz, en azından benim 15 küsür yıl önce kullandığım model böyleydi, temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Fare topu derken fare çarkını kastediyor olabilir misiniz?
Aslında toptan kastım tekerlekti nedense top yazmışım kusura bakmayın :D.
Top derken fare tekerleği mi?
Evet tekerleği.

Denetim masası> Erişim kolaylığı> Erişim Kolaylığı Merkezi >Fare kullanımını kolaylaştır>Fareyi Klavye ile Denetle başlığı altında "fare tuşlarını etkinleştir" olacak bunu aktif ederek yine hemen altındaki "fare tuşlarını ayarla" kısmından ayarları gerçekleştirebilirsiniz. (Tabi eski bir Windows sürümü kullanıyorsanız başlıkların çekimler olarak farklı ifade edilmiş olabilir)
Denedim ama tekerleğe tuş atıyamadım 7 ile 9u kullanınca aşağı yukarı yapıyor ama en aşağı ve en yukarı yapıyor sadece
Hocam yeni aldıysanız garantiye verin.
Yok yeni değil zaten pahalı birşeyde değil kullanılıyo da biraz uğraştırıyor :D

Denedim ama tekerleğe tuş atıyamadım 7 ile 9u kullanınca aşağı yukarı yapıyor ama en aşağı ve en yukarı yapıyor sadece
Eğer buradaki gibi yaparsanız Num-Lock tuşları ile bas-çek basarak ufak hareketler, basılı tutarak görece hızlı hareket sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra pencere yönetimi ve fare ayarları ile daha da kişiselleştirebilirsiniz.
Not: Yine erişim kolaylığı bölümünde sesli komut seçeneği de bulunuyor bazı durumlarda işinize yarayabilir. (Türkçe desteği var mı? Maalesef bilmiyorum daha önce bakma fırsatım olmadı)
Dipnot: Sayfa veya yazılarda seçim için "tab" ve yön tuşlarını kullanmanız daha rahat olabilir ama tamamen kişisel tercihinize bağlı.

1617370640675.png

Geri
Yukarı