Fare tutuş şekliniz nasıl?

Mustafa773

Hectopat
Hangi şekilde fareyi tutuyorsunuz? Fingertip kullanıyordum normalde ama Claw Grip tutmaya başladım ve oyunlarda da pozitif yönde etkisini görmeye başladım, sizler nasıl tutuyorsunuz? Merak ettiğim için açtım bu konuyu.

1646236697647.png

Degisiyor. Bir ara fingertip Delux M800 ile, sonra SteelSeries Prime claw gectim. Simdi ise son gunlerde rahatlik icin relaxed claw gectim. Basta agresif claw idi, fareye daha uygun oldugu icin ve rahatlik icin relaxed claw. Yani, yine palm gibi farenin arkasi avuc icerisinde, ancak parmaklar claw gibi birazcik kalkik.

Eski agresif claw;

Su an tamamen alistim diyebilirim. Eskiden cok kotu bir grip kullaniyordum.

Degisiyor. Bir ara fingertip Delux M800 ile, sonra SteelSeries Prime claw gectim. Simdi ise son gunlerde rahatlik icin relaxed claw gectim. Basta agresif claw idi, fareye daha uygun oldugu icin ve rahatlik icin relaxed claw. Yani, yine palm gibi farenin arkasi avuc icerisinde, ancak parmaklar claw gibi birazcik kalkik.

Eski agresif claw;

Su an tamamen alistim diyebilirim. Eskiden cok kotu bir grip kullaniyordum.

M800 Ultra ile rahat Claw tutuyor muydunuz?

Hangi şekilde fareyi tutuyorsunuz? Fingertip kullanıyordum normalde ama claw grip tutmaya başladım ve oyunlarda da pozitif yönde etkisini görmeye başladım, sizler nasıl tutuyorsunuz? Merak ettiğim için açtım bu konuyu.

Eki Görüntüle 2164735

1.oyuncu tutuşu.
2. gergin tutuş(her an mouse Click basacakmış gibi)
3. ofis tipi tutuş.

M800 Ultra ile rahat claw tutuyor muydunuz?

Hayir, farenin arkasiyla beraber tam rahat olmuyordu. El boyutuyla alakali olabilir, fingertip daha rahat tutuyordum ama el agrisi oluyordu. M800 Ultra degil, M800bu 3389 kablolu. SteelSeries Prime ile de claw yine cok rahat olmadi, tabii fingertip gibi yorucu seyden gecince basta iyi geldi, su an benim icin en iyisi relaxed claw gibi. Mac icerisinde degisebiliyor tutus, birden normal Claw'a da gecebilirim.

Normal griplere alisinca eski Grip'e gecmek bile istemiyorum, cunku onu da kontrol edemiyorum artik. G102 eski, cahil grip; parmaklar fingertip, mouse avuc icinde kalıyor, yuzuk parmagi Mouse'ta ama mouse Pad'e degiyor, serce parmak ise mouse pad disarisinda. Bunu nasıl kullanabildim bilmiyorum. Ustelik bununla yucelik 3 88 Kp'ye ciktim.

Geri
Yukarı