Fare yavaş ve gecikmeli hareket ediyor

PenaX57

Hectopat
Merhaba. Daha önce böyle bir konu açmıştım. Fakat yeni monitör aldıktan sonra düzelmişti. Ya da ben Hz artışından dolayı öyle hissetmiştim. Daha sonra sabretmeye devam ettim. Artık sabrım taştı ve bu sorunumun çözülmesini istiyorum. Farem böyle bir değişik hareket ediyor. Nasıl açıklanır bilemiyorum ama şöyle; Evdeki diğer bilgisayarlarda gayet stabil ve gecikmesiz hareket ediyor, benim bilgisayarımda stabil değil gecikmeli yavaş ve ağır hareket ediyor. Ve diğer bilgisayarlarda stabil ve düzgün çalışan fare benim bilgisayarımda stabil değil ve düzgün de değil. Lütfen yardım edin çok sıkıldım bu olaydan.

Merhaba. Daha önce böyle bir konu açmıştım. Fakat yeni monitör aldıktan sonra düzelmişti. Ya da ben Hz artışından dolayı öyle hissetmiştim. Daha sonra sabretmeye devam ettim. Artık sabrım taştı ve bu sorunumun çözülmesini istiyorum. Farem böyle bir değişik hareket ediyor. Nasıl açıklanır bilemiyorum ama şöyle; Evdeki diğer bilgisayarlarda gayet stabil ve gecikmesiz hareket ediyor, benim bilgisayarımda stabil değil gecikmeli yavaş ve ağır hareket ediyor. Ve diğer bilgisayarlarda stabil ve düzgün çalışan fare benim bilgisayarımda stabil değil ve düzgün de değil. Lütfen yardım edin çok sıkıldım bu olaydan.

Aygıt yöneticiden kaldırın tekrar aktif edin veya kullandığınız zeminle de alakalı olabilir mouse padle de alakalı olabilir

Zaten hocam. Sorun yaklaşık 7 aydır var. Bir çok kez yeni ve farklı fare denedim fakat devam ediyor. USB portlarında bir bozukluk varsa nasıl giderebilirim?

Hocam USB portundaki hatanın nasıl düzeltileceğini bilmiyorum maalesef eğer anakartı sıfır aldıysanız servise gönderin garanti vs yoksa tanıdığınız güvendiğiniz bir bilgisayarcıya gösterin

Yavaş hareket ettiği bilgisayarın ekran boyutu ve tazeleme hızı nedir? Mouse'ın en yüksek DPI değeri nedir? 1000 DPI üzerine çıkmıyorsa ağır kalabilir.

Hocam belki kendi bilgisayarınızda oyun oynadığınızdan olabilir mi?
Kendi faremde de yavaşlık var ama normal kullanımda fark etmiyorum, oyuna girdiğim an gecikmesi fark ediliyor.

Hocam belki kendi bilgisayarınızda oyun oynadığınızdan olabilir mi?
Kendi faremde de yavaşlık var ama normal kullanımda fark etmiyorum, oyuna girdiğim an gecikmesi fark ediliyor.
Tam tersi. Oyunlarda gecikme olsa bile fark etmiyorum. Normal kullanımda çok hissediyorum.
Yavaş hareket ettiği bilgisayarın ekran boyutu ve tazeleme hızı nedir? Mouse'ın en yüksek DPI değeri nedir? 1000 DPI üzerine çıkmıyorsa ağır kalabilir.
27' boyut 144 Hz 2500 DPI

Siz mous'u 2500 DPI değerinde kullanıyorsanız sorun mouse değildir. DPI ayarını yaptığınızı farzediyorum. Ekran kartı ile monitör arasındaki bağlantıları değiştirmeyi (imkan varsa) deneyin.

Geri
Yukarı