Fare zaman zaman takılıyor

okyanusaca

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Mouse zaman zaman takılıyor, zaman zaman düzeliyor. Sorunun ne olduğunu hiç anlamıyorum. Bugün Drive booster ile güncellemeleri yaptım ve hem bu sitede hem de birçok yerden araştırıp "fare ayarları vs..." bazı ayarlar yaptım. Bu ayarlardan sonra düzeldi, fakat bilgisayarı kapatıp yeniden açınca yine eski haline döndü. Hala takılıyor. Ekranda hareket ederken adım adım ilerliyor mouse imleci. Mouse olmadan çalışmam olanaksız.

Yardımcı olursanız minnettar olurum.

Bende undervolt yaptıktan sonra voltajı fazla kıstığım için zaman zaman böyle aksaklıklar yaşanıyordu. Birazcık artırdım ve sorun çözüldü. Söyleyeyim dedim eğer benzer bir durum söz konusuysa…

RAM ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Kesin olarak söylemiyorum fakat O.C esnasında ayarsız voltaj verildiği zaman bu fare takılma olayı yaşanıyordu. Onu kontrol edebilirsiniz..

Bende undervolt yaptıktan sonra voltajı fazla kıstığım için zaman zaman böyle aksaklıklar yaşanıyordu. Birazcık artırdım ve sorun çözüldü. Söyleyeyim dedim eğer benzer bir durum söz konusuysa…

Undervolt yapmak ne demek?

En son hangi uygulamayı yükledin. BlueStacks veya herhangi bir program yüklendin mi?

Uygulama yüklemedim, yalnızca Driver Booster'dan güncelleme yaptım.

Undervolt yapmak ne demek?

Uygulama yüklemedim, yalnızca Driver Booster'dan güncelleme yaptım.
OC Overclock demek. Fazla voltaj vererek donanımların kapasitesinin biraz daha üstünde çalışmasını sağlamak denilebilir. Undervolt da tam tersi, voltajı kısıp az bi performans kaybıyla sıcaklıkları düşürmeyi, donanımın ömrünü uzatmayı amaçlar.

Bu zamana kadar fikriniz olmadıysa yapmamışsınız demektir, boşverin. Demek ki sorun bununla ilgili değil. Başka çözüm yolları düşünelim…

Yeni konular

Geri
Yukarı