Farede çift tıklama sorunu tamir edilebilir mi?

183206

Megapat
Makaleler
1
3.5 yıllık Logitech G102 faremin sağ tuşu çift tıklamaya başladı ve ben de yeni bir fare satın aldım.
Sağ tuşundaki bu çift tıklama olayı tamir edilebilir mi?
Her şeyi sapa sağlam, sırf sağ tuşundaki problem yüzünden kullanılamaz halde olması çok can sıkıcı.

3.5 yıllık Logitech G102 faremin sağ tuşu çift tıklamaya başladı ve ben de yeni bir fare satın aldım.
Sağ tuşundaki bu çift tıklama olayı tamir edilebilir mi?
Her şeyi sapa sağlam, sırf sağ tuşundaki problem yüzünden kullanılamaz halde olması çok can sıkıcı.
Sorun buyuk ihtimalle switchte oldugu icin yenisini takarak duzeltebilirsiniz, ornek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Icini acarsaniz garantisi biter ancak 3.5 yilda garantisi zaten bitmis olmasi lazim. Yerinizde olsam yine de Logitech global destege sorunumu yazar ve yardimci olmalarini isterdim, markalar bazen jest yapip ucrestiz bir sekilde urununuzu degistirebiliyor. Benim 35 dolarlik HS35'im icin, Corsair Tayland'dan sifir urun gonderdi mesela. Olumsuz cevap verirlerse ve lehim beceriniz de varsa switch degisimini rahatlikla halledebileceginizi dusunuyorum. Elinizde malzeme yoksa en kotu ihtimalle elektrikciye gidip switchi de goturup degistirmesini isteyebilirsiniz.

Omron'un Turkiye'de satilan bazi switchleri var, yorumlarina bakarsaniz bazilarina markasiz cakma urun gonderiyorlar. Buna dikkat ederek alirsaniz ve aldiktan sonra kontrol ederseniz sorun yasamayacaginizi dusunuyorum.

Icini acarsaniz garantisi biter ancak 3.5 yilda garantisi zaten bitmis olmasi lazim. Yerinizde olsam yine de Logitech global destege sorunumu yazar ve yardimci olmalarini isterdim, markalar bazen jest yapip ucrestiz bir sekilde urununuzu degistirebiliyor.
Garantisi, faturası ve kutusu da yok farenin ama.
Gene de denemeye değer mi? :D

Bir de Logitech Global'e nasıl sorunumu yazacağım?
Hep Türkçe sayfası çıkıyor Logitech'in.

Omron D2F-01 modelini tavsiye ederim. Bu model Japonya'da üretilen model. Elimde 3 tane var üstünde Japan yazıyor yan tarafında D2F-01 ve 1748RAF yazıyor. Diğer modeller mesela D2F 0 bilmem kaç modelleri Çin'de üretiliyor.
Alliexpress'ten 3 tanesini 15-20 lira civarına almıştım Rampage farenin switchleri bozulursa diye, hala bozulmadı 2 yıldır. SGM rx-9

Lehim teli olarak Soldex Kurtel Feray markalarının 0.75mm veya 0.5mm ve 60 Kalay 40 Kurşun tavsiye ederim.
Sn:60
Pb:40

Son düzenleme:
Garantisi, faturası ve kutusu da yok farenin ama.
Gene de denemeye değer mi? :D

Bir de Logitech Global'e nasıl sorunumu yazacağım?
Hep Türkçe sayfası çıkıyor Logitech'in.
Suradan yazabilirsiniz sanirim:

Hocam cok umutlanmayin ama yine de en kotu ihtimalle reddederler, ne olabilir ki? :) Sorunlu kulakligimi TR'deki distrubutore gonderdigimde sorun yok demislerdi, ayrica bir daha muhatap olmamak adina gonderdigim garanti belgesini de almislardi. Globale yazdigimda garanti belgesi olmadan da kabul ettlier. Yardimci olmak istediklerinde gayet guzel edebiliyorlar :) Cok zaman kaybettirecek bir sey de degil, en azindan Corsair ile iletisimimde 6 saat icerisinde donmuslerdi. Olmazsa ustte tavsiyesi verilen switchi takarsiniz.

Suradan yazabilirsiniz sanirim:

Hocam cok umutlanmayin ama yine de en kotu ihtimalle reddederler, ne olabilir ki? :) Sorunlu kulakligimi TR'deki distrubutore gonderdigimde sorun yok demislerdi, ayrica bir daha muhatap olmamak adina gonderdigim garanti belgesini de almislardi. Globale yazdigimda garanti belgesi olmadan da kabul ettlier. Yardimci olmak istediklerinde gayet guzel edebiliyorlar :) Cok zaman kaybettirecek bir sey de degil, en azindan Corsair ile iletisimimde 6 saat icerisinde donmuslerdi. Olmazsa ustte tavsiyesi verilen switchi takarsiniz.
Bağlantısını attığınız İngilizce sayfadan oluşturdum ticket'i fakat ülke ve isim sordu açıklamanın yanında. Ülkeyi Türkiye seçtim. Umarım karşıma Türk çıkmaz, İngilizce yazdım tamamen. Ülkeyi US mi seçmem gerekiyordu?

Son düzenleme:
Bağlantısını attığınız İngilizce sayfadan oluşturdum ticket'i fakat ülke ve isim sordu açıklamanın yanında. Ülkeyi Türkiye seçtim. Umarım karşıma Türk çıkmaz, İngilizce yazdım tamamen. Ülkeyi US mi seçmem gerekiyordu?
Logitech icin emin degilim ancak kendim iletisime gectigimde ben de Turkiye yazmistim.

Geri
Yukarı