Farede IPS ne kadar önemli ?

Spilner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Elimde Hiperin bir mousesi var evde kullanıyorum günlük kullanım için almıştım. Fakat PUBG oynarken düşük DPI da ani dönüşlerde tıkanıyor. Biraz araştırdım IPS değeri düşük mouselerde bu yaşanıyormuş. Yeni bir mouse almayı planlıyorum bu değerin kaç olması gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir farenin oyuncu faresi olabilmesi için IPS değeri oldukça önemli. En az 50 civarı olması yeterli bence. Bu değeri belirtmeyen fare markaları zaten çok düşük olduğundan yazmaz.
Mesela bloody j95 gibi bir fare 85 IPS ölçüm yapabiliyor mesela.
Logitech G Pro gibi bir fare 400 IPS.
Aslına bakarsanız ne kadar yüksek olursa sensör o kadar iyi demektir. Ama bir yerden sonra pek anlamı yok. Çünkü IPS in açılımı farenin saniyede kaç inç mesafe ölçüm yapabileceği demek.

Bir farenin oyuncu faresi olabilmesi için IPS değeri oldukça önemli. En az 50 civarı olması yeterli bence. Bu değeri belirtmeyen fare markaları zaten çok düşük olduğundan yazmaz.
Mesela bloody j95 gibi bir fare 85 IPS ölçüm yapabiliyor mesela.
Logitech G Pro gibi bir fare 400 IPS.
Aslına bakarsanız ne kadar yüksek olursa sensör o kadar iyi demektir. Ama bir yerden sonra pek anlamı yok. Çünkü IPS in açılımı farenin saniyede kaç inç mesafe ölçüm yapabileceği demek.

Rampage SMX-R47 X-JAMMER bi bu mouseyey bakabilirmisin düşük dpı da oynuyorum takılma olumru acaba

IPS ve g değeri önemli sadece IPS bir işe yaramaz. 200IPS 25G sensörün aldındaki fareleri almayın takılma yaşanabilir. Yani minimum pixart PWM3327 sensöre sahip mouse almanızı öneririm.
(Pixart PWM3310 sensörü bir istisna, 130IPS 30G olmasına rağmen iyi bir sensör fakat eski)

Geri
Yukarı