Farenin akıcı olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Potatox

Hectopat
Daha fazla  
Faremin bazı oyunlarda akıcı hisettirmediğini düşünüyorum, FPS yüksek olsa da kamera dönme gibi mouse ile ilgili olan şeylerde sanki akıcı değil, ama animasyon falan olduğunda ya da oyun kamerayı kendisi döndüğünde akıcı gözüküyor. Bunu CS: 2 de en çok fark ediyorum: Başkasının oyununu izlerken specatator modunda adam akıcı gözüküyor ama ben kendim kamerayı çevirdiğimde biraz pütürlü duruyor.

Bu siteden polling rate değerinizi test eder misiniz? Bir kere tıklayın ve fareyi sağa sola yukarı aşağı hareket ettirin, ortalama değerleri paylaşın. Ayrıca hangi fareyi kullandığınızı belirtir misiniz?

Logitech M330 Slient

Şu an mouse yanımda değil ama en yakın zamanda bakarım
Ürününüz muhtemelen 125Hz ve bu sebepten dolayı kasıyor gibi hissediyorsunuz, izlediğiniz kişiler 1000Hz bir ürün kullandığı için sizlere akıcı geliyor olabilir. Sonuçta;

1000Hz= 1ms
125Hz= 8ms

Arada büyük bir fark var ve hissedilmeyecek gibi de değil, 1000Hz bir ürün kullanmak sorunu çözüme kavuşturur.

mouse-125vs500vs1000-1-718x404.jpg

Bu fotoğrafta daha iyi anlatılmış hatta, görebileceğiniz üzere 125Hz'de takılma varmış gibi hissediliyor ki bu da ekrana hayliyle yansır. Fakat 1000Hz'de görebileceğiniz üzere hiçbir sorun yok ve akıcılığını koruyor.

Geri
Yukarı