Farenin üstüne zıp zıp top geldikten sonra çalışmıyor

rmznnn

Kilopat
Daha fazla  
Az önce ZIP ZIP topla oynuyordum farenin avucumuzu koyduğumuz yere top geldi bilgisayarı açtım ama sol tık 2-3 tıklamada çalışıyor ya da biraz kuvvet uygulayarak basınca çalışıyor ömrü mü dolmuş yoksa bir yeri mi kırılmış? Sağ tık sorunsuz çalışıyor top sol tıka gelmedi bile.

Farenin Switch'ini bozmuş olabilirsin. Switch içerisinde hassas bir mekanizma barındırır. Zamanla bu mekanizma işlevselliğini kaybettikçe çift tıklama, hassaslaşma veya tıklamama gibi sorunlar yaşatır. Bazen darbe sonucu da bu gerçekleşebilir. Ben kendim Switch'in içini açıp yay mekanizmasına müdahale ederek ilk günkü gibi olmasa da yine işlevsel hale getirip biraz daha ömrünü uzatabiliyorum. Eğer garantisi devam ediyorsa garantiye gönder. Eğer devam etmiyorsa Youtube'da tamir videoları var. Ben onları izleyerek öğrenmiştim.

Buna ek olarak biraz lehimle de uğraşabilirsen switch modeline bakarak yeni bir tane alabilirsin. En son çifti 50 60 liraya bulunabiliyordu.

Farenin Switch'ini bozmuş olabilirsin. Switch içerisinde hassas bir mekanizma barındırır. Zamanla bu mekanizma işlevselliğini kaybettikçe çift tıklama, hassaslaşma veya tıklamama gibi sorunlar yaşatır. Bazen darbe sonucu da bu gerçekleşebilir. Ben kendim Switch'in içini açıp yay mekanizmasına müdahale ederek ilk günkü gibi olmasa da yine işlevsel hale getirip biraz daha ömrünü uzatabiliyorum. Eğer garantisi devam ediyorsa garantiye gönder. Eğer devam etmiyorsa Youtube'da tamir videoları var. Ben onları izleyerek öğrenmiştim.
3 yıl oldu mouseyi alalı
1654529535144.png

Tam olarak şuraya geldi Türk taktiğini kullansam geçer mi? :D
3 yıl oldu mouseyi alalı
1654529535144.png

Tam olarak şuraya geldi Türk taktiğini kullansam geçer mi? :D
resimdeki mousenin aynısından var bende.

Yani benim önerim yenisini alman olur. 3 yılın üzerine bir değişiklik fena olmaz. Ama yeni switch alıp değiştirmeye değecek bir fare değil. 80-100 TL bandında satılanlara benziyor.

Genel olarak bu fiyat aralığına güvenmiyorum ama Gamepower ürünleri hatrı sayılır şekilde çok satılıyor. Benim sana tavsiyem DPI ayarlarının yanında IPS hızını da dikkate alman. Ayrıca kullanılan optiğin modeli, farenin elinin boyutuna uyumluluğu ve kablosunun da rahatlığı dikkat etmen gereken maddelerden bazıları.

Geri
Yukarı