Fareyi hareket ettirdiğimde Windows Gezgini %10 CPU kullanıyor

Neverchanges

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
İşlemcim Ryzen 5 3600X. Bu sorun yeni çıktı. Mouseyi ne zaman hareket ettirsem Windows gezgini %10 CPU kullanıyor. Bir türlü çözemedim. Mouse Hz'sini düşürdüm gene de fayda etmedi. Bir sürü yöntem denedim, virüs yok, crack uygulama yok.

Anlik spike atmasi normal takmayin boyle seylere bu kadar, sisteminizin ve oyunlarin keyfini cikarin kendinize gereksiz dert edinmeyin.
Sıkıntı spike atması değil oyun kalitemi etkilemesi. 200FPS'lerden 90'a düşüyor ve ben 144Hz monitör kullanırken çok kötü hissediyorum.
Windows 11'e geç demişti Windows update ben de geçtim.
%2-3-4 arası kullanım normaldir fakat %10 biraz fazla gibi geldi. Arka planda acık fazla uygulama varmı ? Masaustundeki duvar kagidini kaldirip duz renk kullanıp o sekilde dene. Ve masaustunde cok simge varsa onları klasör olusturup icine at birde o sekilde dene.
Gene aynı. Sanırsam sonradan geldi bu çünkü önceden %1-2'yi geçmezdi.

Sıkıntı spike atması değil oyun kalitemi etkilemesi. 200FPS'lerden 90'a düşüyor ve ben 144Hz monitör kullanırken çok kötü hissediyorum.

Windows 11'e geç demişti Windows update ben de geçtim.

Gene aynı. Sanırsam sonradan geldi bu çünkü önceden %1-2'yi geçmezdi.
Bende Windows update ile geçtim Windows 11'e ama sonra format ile geçtim. Emin değilim ama belki ilgisi olabilir. Çünkü klasör açılış hızlarını falan etkiliyor, belki onu da etkiler.

Geri
Yukarı