Fareyi hızlı çevirince takılıyor

Furkan Taylan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Fareyi hızlı çevirdiğimde acayip takılıyor. FPS oyunları oynayamaz dereceye geldim 3 tane farklı fare denedim onlarda da böyle. Sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Scrolu çevrdiğininizde veri akışı isteği hızlanacaktır. Bu durumda ben bütün olarak sistemden kuşkulanırdım.
Anakart düzgün çalışıyor mu, ekran kartı düzgün çalışıyor mu, driverleri doğru yüklenmiş mi, makinede sistemi zorlayan virüs var mı, usb portları düzgün çalışıyor mu, makinede yüklü olan remleri gb lerini ve mghz lerini düzgün görüyor mu?
Yani önce donanımı taramaya alır ardından yazılımın peşine düşerdim.

Scrolu çevrdiğininizde veri akışı isteği hızlanacaktır. Bu durumda ben bütün olarak sistemden kuşkulanırdım.
Anakart düzgün çalışıyor mu, ekran kartı düzgün çalışıyor mu, driverleri doğru yüklenmiş mi, makinede sistemi zorlayan virüs var mı, usb portları düzgün çalışıyor mu, makinede yüklü olan remleri gb lerini ve mghz lerini düzgün görüyor mu?
Yani önce donanımı taramaya alır ardından yazılımın peşine düşerdim.
Hocam az önce topladığım yere götürdüm bilgisayarı vatanbilgisayar'a ordada taktık kasayı hiç bi şekilde mouse donmadı. Monitördendir diyip DP Port'a bağlamıştım HDMI'ya bağladım yine aynı şey. Evdeki televizyonda denedim yine aynı fareden olacağınıda düşünmüyorum 3 farklı fare denedim yine aynı çıldırıcam sorunu bulamıyorum.

Sistem takılma sınamalarını internet üzerinden örneğin online bir oyun üzerinden mi yapıyorsunuz?
Servise giderken klavyeyi de götürüp denediniz mi?

Testlerinizi net üzerinden yapıyorsanız neti kontrol etmelisiniz.
Serviste başka klavye denendi ise evde klavye donanım çakışması yaşıyor olabilirsiniz.
veya servise götürmediğiniz webcam, yazıcı vs takıyorsanız evde onlardan birisi çakışma yaratıyor olabilir.

Son düzenleme:
Servise giderken klavyeyi de götürüp denediniz mi?

Testlerinizi net üzerinden yapıyorsanız neti kontrol etmelisiniz.
Serviste başka klavye denendi ise evde klavye donanım çakışması yaşıyor olabilirsiniz.
Hocam masaüstündede takılıyor sadece oyunda değil. Bugün kendi mouse mi götürmedim orda olan dandirik bi mouse ile denedik mouse takılmadı. Şimdi klavyeyi porttan çıkardım sadece mouseyi denedim yine donuyo.
Evde 2 tane Everest Mouse ile denedim olmadı 1 tane microsoft mouse ile denedim yine olmadı, yeni maus aldım sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı