Çözüldü Fareyi oynattıkça hoparlörden cızırtı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bora398

Decapat
Daha fazla  
RAM
8x2 GB Crucial Ballistix
SSD veya HDD modeli
WD marka 1tb harddisk (modeli hatırlamıyorum)
Ekran kartı
Palit Nvidia Geforce GTX 1650 GP 4gb
Anakart
Biostar H310MHP
İşlemci
İ5 9400f
Merhaba. Windows 11 kullanıyorum ve birkaç haftadır ben fareyi oynattıkça hoparlörden gelen bir cızırtı sesi var. Hani Windows'ta masaüstünde birden fazla dosya seçmek için farenin sol tuşuna basılı tutup fareyi hareket ettirdiğimizde mavi bir alan çıkıyor ya. İşte bunu yaptığımda ve o mavi alanı büyüttüğümde ses giderek artıyor. Sesin hoparlörden geldiğine eminim ekran kartı, anakart vb yerlerden gemiyor. Hoparlörü çıkarttığımda ses kesiliyor.

Hoparlörlerim: Sub-Zero XR50.

Topraklamaya sahip bir duvar prizi ve grup priz kullanmalısınız.

Hoparlör diğer bileşenlerden etkileniyor yalıtım iyi değil. Eski kasamda böyle bir sorun yaşıyordum kasa değiştirdim sorunum çözüldü. Başka bilgisayarlarda da deneyin hoparlörleri onlarda sorun yoksa dediğim gibi bir yalıtım sorunu var.

Hoparlörleri doğrudan kasanın arkasından anakarta bağlayın sorununuz çözülmeli.

Hoparlör diğer bileşenlerden etkileniyor yalıtım iyi değil. Eski kasamda böyle bir sorun yaşıyordum kasa değiştirdim sorunum çözüldü. Başka bilgisayarlarda da deneyin hoparlörleri onlarda sorun yoksa dediğim gibi bir yalıtım sorunu var.

Hoparlörleri doğrudan kasanın arkasından anakarta bağlayın sorununuz çözülmeli.
Hoparlörler bir adet USB ve bir adet stereo Jack ile çalışıyor bunların ikisi de kasanın arkasındaki girişlere bağlı.

Geri
Yukarı