Farklı Amaçlar İçin 2 Adet Telefon Tavsiyesi

Hidro Dinamik

Hectopat
Merhaba,
Günlük işler için 2 adet sıfır telefon alacağız. İlk telefon için en fazla 6500-7500TL, diğeri için 7500-10000 TL bütçemiz var.

Günlük işlerden kastım;
(Önceliğe göre sıraladım.)
  • Çok sık telefon görüşmesi (Konuşma)
  • Evrak işleri (Office, PDF vb.)
  • Fotoğraf çekme
  • Dizi/film izleme
  • Clash of Clans ve Bubble shooter benzeri oyunlar oynamak
Şu an bu işleri hallettigimiz A7 2017 32 GB var. Ancak depolaması ve kamerası yetersiz geldiğinden değiştirme kararı aldık. Benzer şekilde uzun ömürlü, dayanıklı, kronik sorunu olmayan ürünler arıyoruz.

Aklımda Samsung Galaxy A23, A33, A53 var. Samsung'dan ağzımız hiç yanmadığı için tercihimiz o yönde ama istediğim özelliklere sahipse başka bir marka deneyebiliriz.

Merhaba,
Günlük işler için 2 adet sıfır telefon alacağız. İlk telefon için en fazla 6500-7500TL, diğeri için 7500-10000 TL bütçemiz var.

Günlük işlerden kastım;
  • Çok sık telefon görüşmesi (konuşma)
  • Fotoğraf çekme.
  • Dizi/film izleme.
  • Clash of Clans ve bubble shooter benzeri oyunlar oynamak.
Şu an bu işleri hallettigimiz A7 2017 32 GB var. Ancak depolaması ve kamerası yetersiz geldiğinden değiştirme kararı aldık. Benzer şekilde uzun ömürlü, dayanıklı, kronik sorunu olmayan ürünler arıyoruz.

Aklımda Samsung Galaxy A23, A33, A53 var. Samsung'dan ağzımız hiç yanmadığı için tercihimiz o yönde ama istediğim özelliklere sahipse başka bir marka deneyebiliriz.

Senin yerinde olsam bir tane ikinci el temiz kullanılmış SE 2020 alırdım. Bir tanede 0 Snapdragon'lu S20 FE alırdım.

Senin yerinde olsam bir tane ikinci el temiz kullanılmış SE 2020 alırdım. Bir tanede 0 Snapdragon'lu S20 FE alırdım.
Teşekkür ederim, kardeşimle inceleyeceğiz. Turktelekomda EXYNOS 990 işlemcili olanı 8199 TL. Bu modeli alsak sorun yaşar mıyız? Birde 2 sene öncesinin telefonu olduğundan 3-5 sene kullanabilir miyiz?

Merhaba,

Günlük işlerden kastım;
  • Çok sık telefon görüşmesi (Konuşma)
  • Fotoğraf çekme
  • Dizi/film izleme
  • Clash of Clans ve Bubble shooter benzeri oyunlar oynamak

İkinci el düşünürmüydünüz ?

Teşekkür ederim, kardeşimle inceleyeceğiz. Turktelekomda EXYNOS 990 işlemcili olanı 8199 TL. Bu modeli alsak sorun yaşar mıyız? Birde 2 sene öncesinin telefonu olduğundan 3-5 sene kullanabilir miyiz?
Exynos 990 sorun yaşatır. SnapDragonlu versiyonunu alın.

Teşekkür ederim, kardeşimle inceleyeceğiz. Türk Telekom'da Exynos 990 işlemcili olanı 8199 TL. Bu modeli alsak sorun yaşar mıyız? Bir de 2 sene öncesinin telefonu olduğundan 3-5 sene kullanabilir miyiz?

Exynos 990 çok ısınan ve aşırı pil tüketen bir işlemci. Öyle bir hata yapma derim. Snapdragon 865'li S20 FE+SE 2020+Deji batarya al kafan rahat kullan.

Maalesef düşünmüyorum. Çünkü en geç 1 ay içerisinde almam gerekiyor ve 2. el alırken bakmam gerekenleri bilmediğimden tereddütte kalıyorum.
İstediğin gibi yardımcı olurum ikinci elde.

İstediğin gibi yardımcı olurum ikinci elde.
Teşekkürler eğer çevremde S20 FE snapdragon işlemcili bakacağım. Sanırım vida ve kasa mevzusu diğer cihazlarda da geçerlidir. Ama iPhone düşünmüyorum.

Samsung A serisi önerir misiniz? Veya bildiğiniz Oppo, Xiaomi gibi markaların kronik sorunu olmayan modelleri var mı?

Teşekkürler eğer çevremde S20 FE snapdragon işlemcili bakacağım. Sanırım vida ve kasa mevzusu diğer cihazlarda da geçerlidir. Ama iPhone düşünmüyorum.

Samsung A serisi önerir misiniz? Veya bildiğiniz Oppo, Xiaomi gibi markaların kronik sorunu olmayan modelleri var mı?
İkinci cihaz için 7500₺ bütçeyi yükseltemezseniz Redmi Note 10 Pro-M33 alabilirsiniz. Yükseltebilirsen Realme GT Master Edition al.

İkinci cihaz için 7500₺ bütçeyi yükseltemezseniz Redmi Note 10 Pro-M33 alabilirsiniz. Yükseltebilirsen Realme GT Master Edition al.
İşin gerçeği ilk telefon için Galaxy A23 (4999 TL) düşünüyordum. Ama bunlarıda listeme ekliyorum, akşam detaylı araştıracağım. Özellikle Redmi Note 10 Pro çok hoş gözüküyor. Bildiğim kadarıyla M serisi biraz kaba duruyor ve kameraları kötü oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı