Çözüldü Farklı cihazlarda farklı internet hızı almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

josephtra

Picopat
Daha fazla  
Selamunaleyküm. Daha yeni Turkcell Superonline 100 Mbps internet bağlattık eve. Speedtest yapıp kaç Mbps aldığımı görmek istedim. Laptopumda yaklaşık olarak 40-45 Mbps internet çıkarken telefonlarda en kötü 105 Mbps vs. çıkıyor. Bunun sebebi nedir nasıl çözülür? Ethernet ile laptopu internete bağlama dışında kablosuzda bu sorunu çözmemizin bir imkanı var mıdır?

Çözüm
Aklıma laptopun 2.4 GHz olması geldi sadece. Ethernet kablosuyla daha yüksek değer de Mbps alabilirsiniz.
laptop 2.4 ise herhangi bir ekstra alet ise 5.0 yapılabilir mi acaba
Mümkün, bu da videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Modemin markası ne
Huawei OptiXstar HG8245X6-10

Wifi teknolojileri geriye dönük uyumludur, modem ve bağlı cihaz en son hangi standardı destekliyorsa o kullanılır, zaten bilgisayarınız Wifi 4 desteklediği için öyle bağlantı kurulmuş. Sıkıntı konusuna gelince sıkıntı çıkmış ki bu konuyu açmışsınız :) Şaka bir yana hız ve ping kaybınız olur başka bir sıkıntı yaşanmaz.
Cihazın eskiliğinden kaynaklanıyorsa yapacak bir şey yok :D. Güzelce açıkladığınız için teşekkür ederim efenim

Mümkün, bu da videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Heee direkt adaptörü değiştir diyorsun, eyvallah reis

modem arayüzünde qos menüsüne bak , yoksa ontde olabilir
Valla reis 192.168.1.1 den giriş yapıyorum ama qos diye menü bulamadım normal sitelerden biraz farklı gibi galiba benimki. Dün biraz bakanırken de fark etmiştim. Sorun için de cihazlara baktım hep 2.4 ghz olanlar düşük hız almışlar yani internetsel bir problem yok gibi. Desteğin için sağ ol

modem arayüzünde qos menüsüne bak , yoksa ontde olabilir
Qos değil de ont buldum reis bakmak istersen buyur resmi

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-27-11-52-55-42_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-09-27-11-52-55-42_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    65,3 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı