Çözüldü Farklı çipli RAM kullanmak sorun olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

malleo

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Halihazırda kullandığım RAM'ler 2x8 GB HyperX Fury 3200 MHz CL16. Samsung C-Die çiplere sahip. Bana artık 16 GB RAM yetmediği için takviye olarak 2x8 kit alacağım. Almayı düşündüğüm ürün aynısının RGB'li modeli. Fakat birebir aynı ürünü bile alsam farklı çip çıkma ihtimali var. Mesela Hynix çıkan bir kullanıcı görmüştüm. Bu bana bir sorun teşkil eder mi? Teşekkürler.

Kullandığım RAM:

Almayı düşündüğüm RAM:

İşlemci: Ryzen 3700X
Anakart: Asrock X570 Phantom Gaming 4
RAM: 2x8 GB HyperX Fury 3200 MHz CL16

Selamlar. Halihazırda kullandığım RAM'ler 2x8 GB HyperX Fury 3200 MHz CL16. Samsung C-Die çiplere sahip. Bana artık 16 GB RAM yetmediği için takviye olarak 2x8 kit alacağım. Almayı düşündüğüm ürün aynısının RGB'li modeli. Fakat birebir aynı ürünü bile alsam farklı çip çıkma ihtimali var. Mesela Hynix çıkan bir kullanıcı görmüştüm. Bu bana bir sorun teşkil eder mi? Teşekkürler.

Kullandığım RAM:

Almayı düşündüğüm RAM:

İşlemci: Ryzen 3700X
Anakart: Asrock X570 Phantom Gaming 4
RAM: 2x8 GB HyperX Fury 3200 MHz CL16
Sorun olmaz ama benim önerim elindeki ramleri satıp 2x16 alman yönünde olacak.

Sorun olmaz ama benim önerim elindeki ramleri satıp 2x16 alman yönünde olacak.
Evet, sorun teşkil eder. Elinizdekileri satıp kit hâlinde alın.
Edede bilir, etmeye de bilir. Kesin sorun olacak diye birşey yok. Sorunun tek cevabı deneyerek görmek. Ama bence sorun olma ihtimali daha düşük, aynı marka olduğundan. ihtimal sorunsuz kullanabilirsiniz.
Sorun teşkil eder mi, etmez mi? Gerçekten sorun teşkil etmiyorsa şu pandemi döneminde ikinci el satışı yapmak istemiyorum.
Anakartınızın web sayfasından desteklenen ramlerin listesini kontrol edebilirsiniz.
Kontrol ettim. Bahsettiğim iki RAM modeli de listede var. Fakat benim hali hazırda kullandığım RAM Samsung değil Hynix çipli olarak listede belirtilmiş.

Sorun teşkil eder mi, etmez mi? Gerçekten sorun teşkil etmiyorsa şu pandemi döneminde ikinci el satışı yapmak istemiyorum.

Kontrol ettim. Bahsettiğim iki RAM modeli de listede var. Fakat benim hali hazırda kullandığım RAM Samsung değil Hynix çipli olarak listede belirtilmiş.
Net bişi söylemek gerçekten zor, garanti olmasını istiyorsanız kit almalısınız. Kullandığınız ram in aynısı alın, RGB ye yönelmeyin, riski düşürün

Geri
Yukarı