Farklı CL değerlerindeki RAM ile çift kanal çalışır mı?

exelanchev22

Hectopat
Merhabalar elimde DDR4 8 GB 3000MHz RipjawsV F4-3000C15-8GVRB RAM var ve uzun süre sonra bunu çiftlemek istiyorum, fakat internette saatlerdir dolanmama rağmen bunun birebir aynısını bulamıyorum sürekli 3000MHz C16S modelleri çıkıyor. İşin içerisinden çıkamadım elimdekinin yanına ikinci bir RAM olarak alttakini alsam bir sıkıntı yaşar mıyım? Şu an elimde sıfırdan Dual 8GBx2 alacak durum yok.

54.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışırlar, ancak ikisi de CL16 olarak çalışır.

Çok küçük bir ihtimal uyumsuzluk gösterebilirler. Bu birebir aynı ama kit olmayan RAM'lerde de olabilir. Dediğim gibi, çok küçük bir ihtimal.

Dediğim gibi bu çok küçük bir ihtimal. Etrafına bakarsan bilgisayarların çoğunda alakasız iki RAM kullanılır sorunsuz biçimde. Hiç eski nesil bilgisayarın olmadı mı? :)

Evet alabilirsiniz.

s
Dediğim gibi bu çok küçük bir ihtimal. Etrafına bakarsan bilgisayarların çoğunda alakasız iki RAM kullanılır sorunsuz biçimde. Hiç eski nesil bilgisayarın olmadı mı? :)

Evet alabilirsiniz.
Siparişimi verdim , evet dediğiniz gibi alakasız kullanan çok var ama bilgi sahibi de olmak istedim . İlginiz alakanız için teşekkürler.

S

Siparişimi verdim, evet dediğiniz gibi alakasız kullanan çok var ama bilgi sahibi de olmak istedim. İlginiz alakanız için teşekkürler.

Dostum son durum nedir? Bende de CL15 2400 MHz G.Skill Ripjaws Red var, CL 16 3000 MHz Ripjaws Red satılıyor sadece mecbur onu alacağım. Dual Channel çalışıyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı