Farklı CL ve MHz değerinde RAM'ler uyumlu olur mu?

resque54

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi.

i57500 GTX 1060 sistemimde 8 GB RAM kullanıyorum fakat RAM darbogazı oldugunu bilsem de uzun süre PC'de fazla vakit geçiremediğim için RAM almak istemedim.

8 GB RAM takviyesi yapmak istiyorum anakartım H110M Pro VD ve şu anki RAM'in HyperX furry CL14 2133 MHz (HX421C14fb) RAM'in aynısından piyasada yok o yüzden farklı CL ve MHz değerinde bir RAM alsam uyumlu şekilde çalışır mı? Sisteme RAM yükseltmem için hangi RAM'i önerirsiniz?

Benimle aynı durumda olup çözen veya konudan anlayan birileri yardımcı olursa çok sevinirim iyi günler.

Merhaba Technopat ailesi.

i57500 GTX 1060 sistemimde 8 GB RAM kullanıyorum fakat RAM darbogazı oldugunu bilsem de uzun süre PC'de fazla vakit geçiremediğim için RAM almak istemedim.

8 GB RAM takviyesi yapmak istiyorum anakartım H110M Pro VD ve şu anki RAM'in HyperX furry CL14 2133 MHz (HX421C14fb) RAM'in aynısından piyasada yok o yüzden farklı CL ve MHz değerinde bir RAM alsam uyumlu şekilde çalışır mı? Sisteme RAM yükseltmem için hangi RAM'i önerirsiniz?

Benimle aynı durumda olup çözen veya konudan anlayan birileri yardımcı olursa çok sevinirim iyi günler.

Dual olarak üretilmemiş olan tüm bellek modüllerinin birbiri ile çakışma riskleri vardır.
Bu bilgiyi verdikten sonra farklı RAM aldığında her iki bellekte düşük güçteki ile aynı çalışır.

8 gb4000 mhz lc 14 ram ve 8gb 2133 mhz cl 18 ram aynı anda çalışır
toplam 16 GB ram olur ama 2133 mhz cl 18 de çalışır

kısacası :
En düşük özellikli olan hangisiyle RAM'ler onun gibi çalışır.

Dual olarak üretilmemiş olan tüm bellek modüllerinin birbiri ile çakışma riskleri vardır.
Bu bilgiyi verdikten sonra farklı RAM aldığında her iki bellekte düşük güçteki ile aynı çalışır.
teşekkürler hocam en azından alıp bi deneyim sıkıntı yaşarsam iade ederim diye düşünüyorum.
8 gb4000 mhz lc 14 ram ve 8gb 2133 mhz cl 18 ram aynı anda çalışır
toplam 16 GB ram olur ama 2133 mhz cl 18 de çalışır

kısacası :
En düşük özellikli olan hangisiyle RAM'ler onun gibi çalışır.
anakartın desteği 2133 mhz zaten hocam
Hyperx Fury HX426C16FB3/8 8GB DDR4 2666Mhz Ram şu rami almayı düşünüyorum.
CL16 2666Mhz bir sıkıntı olmaz ve değerler tutarsa anladıgım kadarıyla sistem 2133 Mhz ve geçikme süresi cl16 olarak çalışacak değil mi?

Geri
Yukarı