Farklı DNS kullanmanın ne gibi faydaları vardır?

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
İyi günler.

1-Comodo Firewall'ı yüklerken Comodo Secure DNS Kullan diye bir seçenek olduğunu fark ettim ve kullanmaya başladım. Fakat var olan DNS 'nin dışında bir DNS Kullanmanın ne gibi faydaları vardır ya da dezavantajları var mıdır? İşlemlerimizi diğer DNS ler üzerinden güvenle yapabilirmiyiz ?

2- Port taraması yaptığımda 1050 numaralı portun açık olduğunu gördüm. 443 nolu SSL portu ise kapalı gözüküyor. Firewall'dan ayar yapmaya çalıştım fakat portu bir türlü kapatamadım. 443 Nolu portun nasıl açılacağını da anlayamadım. Nasıl bir yol izlemeliyim ?

3- NDIS Filtreleri ne işe yarar ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

1- Comodo DNS'i güvenle kullanabilisiniz fakat bu internetinizi belli oranda yavaşlatabilir -zira DNS sunucusu yurt dışındadır. DNS sunucu nedir:

https://www.technopat.net/forum/internet-erisimi/3396-dns-sunucusu-nedir.html

2- Kim size açık portların bir tehlike oluşturduğunu söyledi? İsterseniz 80 numaralı portu da kapatın...

3- NDIS, güvenlik yazılımlarının sisteminize kurduğu ve ağ kartınızdan geçen her türlü veriyi teker teker kontrol etmeye yarayn bir sürücüdür. Amacı, olası tehlikeleri daha sisteme bulaşmadan engellemektir. İnterneti çok az yavaşlatabilir, ama güvenliğin bir bedeli vardır.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı