Çözüldü Farklı ekran kartları için farklı sürücü mü gerekiyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YiğithanEkici

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Benim bir adet RTX2060 bilgisayarım var. Geçtiğimiz zamanlarda memlekete gittik ve orada yadigar eski bilgisayarımı gördüm. Aklıma orada öylece durmasındansa o bilgisayardaki ekran kartını da kendi bilgisayarıma takmak geldi. Böyle bir şey mümkün biliyorum ama merak ettiğim bir soru var; markalar aynı ama modeller faklı şimdi iki modelinde sürücüsünün yüklü olması gerekiyor mu? Yoksa sadece bir ekran kartı sürücüsü yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İki kartta AMD veya iki kartta Nvidia ise çalışır. Ancak yeni nesil Nvidia sürücülerde Fermi serisi(GTX 6XX) öncesine destek verilmiyor. Çok eskiyse çalışmayabilir.
Normalde tek sürücü yeterli. Ancak çok eski bir ekran kartıyla çok yeni bir ekran kartı (güncel sürücü farkından dolayı) nasıl çalışır en ufak bir fikrim yok.

Normalde sürücüler zaten tek ekran kartı için çıkmaz. Birden çok model destekler. Eski ekran kartları için zaten sürücü desteği kesiliyor. Diğer ekran kartı nedir bilmeden kesin sürücüyü bilmek zor.

Modeller farklıysa kartın sürücüsünü silip takacağın kartın sürücüsünü yüklemelisin. 2 ekran kartı sürücüsü olması sağlıklı değil bilgisayarda.

Eğer iki ekran kartını takmak istiyorsan bu mümkün değil. Modeller farklı ve SLI desteklemiyor 2060.

@348606 ekran kartını takmakda sıkıntı yok da normal şartlarda birden fazla sürücüye gerek yok onu anladım. Şimdi problem şu; bu kural mining yapılacak olanlar içinde geçerli mi? (Yani eğer mining yapılacaksa birden fazla sürücü yüklemeli miyim yoksa yüklememeli miyim?)

@348606 ekran kartını takmakda sıkıntı yok da normal şartlarda birden fazla sürücüye gerek yok onu anladım. Şimdi problem şu; bu kural mining yapılacak olanlar içinde geçerli mi? (Yani eğer mining yapılacaksa birden fazla sürücü yüklemeli miyim yoksa yüklememeli miyim?)
Mining'den hiç anlamam. Attığım ilk mesajda da oyun için kullanacaksınız sandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı