Farklı Frekansta aynı marka RAM

GiantMountain

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Merhaba Technopat ailesi. Bir konuda bilgilendirme almak istiyorum, özellikle donanım konusunda nitelikli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Şimdi mevcut sistemimde CORSAIR DDR4 16GB 3000MHZ VENGEANCE LPX PC RAM CMK16GX4M1A3000C16 var.
Sistem yönetim ve ağ uzmanlığı eğitimi almaktayım, kullanmakta olduğum sisteme Windows server 2016 (sanal makine olarak) kurduğum için RAM yükseltmesi yapmak zorunda kaldım. Çünkü mevcut dersimizin konusu "exchange server. "Rahat ve stabil çalışması için (sanal olarak kuracağım 10 adet client'i da rahat çalıştırması için) 32 GB RAM'in olması gerekiyor. Şimdi ben, birkaç gün önce mevcut RAM 'imin aynısından almak istedim. Ufak bir gözden kaçırma ile (fiyatının düşüklüğüne dikkat ettiğim için MHz değerine dikkat etmedim) şu RAM'i aldım "CORSAIR DDR4 16GB 2400MHZ VENGEANCE LPX PC RAM CMK16GX4M1A2400C16" mevcut RAM frekansım'da (3000MHz) sistemimin çalışabilir olmasını istiyorum, XMP ayarlarından RAM'i 3000'e çektiğim zaman ikisinin de 3000MHz değerinde çalışmasını, böyle bir şey mümkün mü? Yoksa RAM'i iade edip tekrar sipariş vermek zorundayım, o zaman da eğitimden geri kalacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek frekans olan RAM düşük frekans olan RAM ile aynı frekansta çalışacaktır. Eğer uyumlu olursa. RAM konusu çok farklı bir şey aynı marka, aynı frekans, aynı model RAM'ler bile uyumlu çalışmıyor. Eğer uyumlu olursa dediğim gibi yüksek frekans RAM otomatik olarak düşük frekans RAM ile aynı frekansta çalışmaya başlayacaktır.

Yakın zamanda ben de Ram upgrade edeceğim. Size tavsiyem, ne yapın edin Ram'inizin aynı modelini bulun. Kafanız ağrımaz. Çoğu zaman aynı CL ve MHZ değeri sorun çıkarmaz deniyor ama forumda "Ram takviyesi sonrası sistem açılmıyor" tarzında birçok konu gördüm.

Hepinize çok teşekkür ederim. Son olarak, Performansa etki eder mi? ikisi farklı frekansta sonuçta 3000MHz ile 2400MHz ramin işlem yapısı bir noktada darboğaz yaşatmaz değil mi?
Yüksek frekans olan RAM düşük frekans olan RAM ile aynı frekansta çalışacaktır. Eğer uyumlu olursa. RAM konusu çok farklı bir şey aynı marka, aynı frekans, aynı model RAM'ler bile uyumlu çalışmıyor. Eğer uyumlu olursa dediğim gibi yüksek frekans RAM otomatik olarak düşük frekans RAM ile aynı frekansta çalışmaya başlayacaktır.
O durumu biliyorum. Peki EXMP ile ikisini stabil bir hıza çekebilir miyim? mesela en düşüğe değil de mevcut olan ramimin kendi Frekans hızına (3000Mhz)?

Teşekkür ederim
Arkadaşlar RAM geldi Ve şuan Manel Ram Frekansı verdim ikisi de stabil olarak 3000MHz de çalışıyor Birkaç Program ve Oyunda Test Ettim Sıkıntı yaşamadım henüz.

1580489681292.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı