Farklı Frekansta RAM Eklenir mi?

3000MHz olan RAM 2666MHz ile çalışmaya devam eder tabii sanırım uyumlu olmaları gerekiyor, bunun içinde birebir aynı seri numaralarındaki ürünleri kullanmak gerekir ama denemekten zarar geleceğini sanmam.

Son düzenleme:
OC yapıp 2666MHz RAM'ı 3000MHz'ye çekebiliyorsan yap, yapamıyorsan 2666MHz'de çalışır. Ben öyle yapıyordum fakat benim iki RAM'de Corsair'dı ve aynı seri RAM'lerdi. Farklı markalarda sorun çıkar mı bilemem. Seçtiğin RAM çok iyi bir RAM buarada.

Normalde olması gereken iki RAM değerinin eşitlenerek çalışması... Fakat bu durum her anakartta aynı olmuyor maalesef.

Örnek olarak 1333 MHz ve 1600 MHz RAM'ler ASUS anakartta 1333 MHz hızla çalışırken aynı sisteme aynı işlemci ile takılmış quadro anakartta hiçbir şekilde (hız değerleri manuel ayarlansa bile) çalışmıyor.

Kısaca anakart veya diğer bileşenler de durumu belirlemede etkili olabiliyor biz tahmin yürütebiliriz fakat kesin olarak çalışır diyemeyiz maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı